Imię Tomasz

Tomasz

Tomasz imienny talizman runiczny

Imię to pochodzi Armenii, brzmiało „Toma” i oznaczało bliźniaka.

Zobaczmy jednak, jakimi cechami jest obdarzony i na co powinien zwracać uwagę mężczyzna noszący to imię. Przetransponujmy na początku to imię na język runiczny. Tomasz – składa się z następujących run:
Tiwaz / Otala / Mannaz / Ansuz / Sowilo / Algiz

Tego człowieka nic bardziej nie rozbije niż dylemat moralny: „Mieć czy Być”, oczywiście najlepiej będzie się czuł: „Być; Mając”.

Tomasz to miły, sympatyczny człowiek, układny w stosunkach społecznych, cały czas prowadzący rozważana na ten właśnie filozoficzny dylemat. Dzieje się tak, ponieważ jest on urodzonym filozofem i humanistą

Nawet jeżeli, życiowe zawieruchy zawiodą go ku karierze księgowego, naukowca, matematyka, czy fizyka, to humanistyczna i artystyczna dusza zawsze gdzieś będzie się w nim tliła, dopominając się by ją zauważono. Tomasz musi zdać sobie z tego sprawę i znaleźć tajemny zawór bezpieczeństwa. Takim kołem ratunkowym dla niego, będą: dobre kino, muzyka i taniec.

Dla mężczyzny noszącego to imię, bardzo ważne jest samo zadowolenie płynące z satysfakcjonującego związku (opartego na jedności zarówno dusz jak i ciał). Wtedy potrafi być rozbrajająco czuły i sympatyczny ,jeżeli jednak coś nie idzie po jego myśli, diametralnie się zmienia. Nagle, bierze górę natura despoty, który wszystko już dawno ma poukładane. On sam wówczas doskonale wie co jest najlepsze dla niego, jego rodzinyi partnerki. Po prostu: jego filozoficzna natura, oraz umysł, podjął już decyzję, klamka zapadła, wszystko zostało postanowione i nie ma dyskusji.

Postępuje tak dlatego, że rozwiązywanie dylematów moralnych jest dla niego największym cierpieniem.

Jednak na obronę tej osobowości trzeba przyznać, że stara się w swym działaniu za wszelką cenę zachować takt, ogładę i dobry ton. Wszystkomusi być wykonane w białych rękawiczkach, bo jeżeli nie, to znowu.
Tomasz wpadnie w kolejny dylemat:
Czy postąpiłem słusznie czyniąc tak jak postąpiłem?
Kolejna piętą achillesową Tomasza, o której należało by wspomnieć, są jego aspiracje i ambicje, a są one przeogromne.
W momencie zgodności z jego prawdziwym ego, wspierają go i uskrzydlają. W wypadku kariery opartej na spełnianiu czyichś aspiracji: np. partnerki, lub rodziców, prowadzi do autodestrukcji tej osobowości.

Osoba o tym imieniu musi mieć swoje małe zwycięstwa dnia codziennego, oraz te wielkie którymi, może zabłysnąć np.:

wejściem na Rysy zimą, w czas mgły i halnego.

Kolejnym wrogiem, z którym przyjdzie się borykać naszemu bohaterowi, to ograniczenia wynikłe z wychowania. Tomasz
z jednej strony postawi na przeciwstawianie się swoim protoplastom, a z drugiej, nie świadomie, zostanie pod ich ogromnym wpływem.
Przy takich zdolnościach może się doskonale czuć w takich zawodach jak: lingwista (doskonale działa na niego towarzystwo ludzi i uwielbia z nimi rozmawiać), tłumacz, wspomniany już wcześniej filozof, aktor, literat, nie obce mu także będą nauki i zawody wymagające dokładności, precyzji i dociekliwości.
Analiza ta wynika z interpretacji pojedynczych run, składających się na to imię, ze zwróceniem szczególnej uwagi, na tak zwany śpiew między nimi.

Runy występujące w tym imieniu wspomagać będą:

1. Pozbycie dylematów moralnych i wspieranie decyzyjności -> runa Tiwaz
2. Zbudowanie własnego domu, autorytetu i rodziny opartej na dobrze rozumianym partnerstwie -> runa Otala
3. Zrozumienie własnych słabości i na tej podstawie zrozumienie innych -> runa Mannaz
4. Poprawienie komunikacji międzyludzkich i kreację siebie w społeczeństwie -> runa Ansuz
5. Znalezienie swojego zwycięstwa i samozadowolenia -> runa sowilo
6. Rozwijanie a jednocześnie panowanie nad swoimi instynktami opiekuńczymi -> runa Algiz
Runiczny talizman imienny w tym momencie,… jest tarczą i równocześnie drogowskazem.

Tytułem wyjaśnienia :

Jednak trzeba pamiętać o tym, że wszelkie modyfikacje Tego imienia czyli zdrobnienia, przeinaczenia typu Dario spowodują zmiany w cechach charakterologicznych i zdolnościowych jej posiadaczki. Więcej na ten temat znajdziecie w mianologi.