Glasologia

Glasologia

Od angielskiego glass ( szkło ). Nauka zajmująca się technikami mancji ( czyli przepowiadania przyszłości ) za pomocą szklanych ( lub kryształowych kul ) -> patrz kulologia, luster -> patrz lustrologia  i tafli wody -> patrz hydrologia.


Lustrologia.

Znowu najważniejsze to dobór odpowiedniego zwierciadła.
Najlepsze są należące już do rzadkości kryształowe tafle o wymiarach 22 na 19 cala ( 55,88 X 48,26 cm ).
W przypadku braku takowego zamów odpowiednie wymiary u szklarza.
Po oprawieniu należy lustro oczyścić za pomocą roztworu wodno solno octowego.
Na 1 litr wody szklanka octu ->najlepiej winnego lub szałwiowego i łyżeczka soli)

Przemyj lustro miksturą wypoleruj irchą i zakryj czarną materią na miesiąc księżycowy zaczynając od nowiu. ( dotyczy to nowych zwerciadeł stare rządzą sie innymi prawami ) Tak przygotowane zwierciadło może służyć do przepowiadania przyszłości lub podróży w czasie, przestrzeni oraz tak w zwanym astralu.
Jednak zanim to nastąpi należy się do tego odpowiednio przygotować.


Hydrologia.

Jest starszą siostrą lustrologi. W prawiekach stosowano do tej metody mancji naturalne  zbiorniki stojącej wody. W dzisiejszych czasach można ją stosować w domu wlewając źródlaną oczyszczoną energetycznie wodę do srebrnej, lub kamiennej misy.
W celu oczyszczenia wody nad wylaną taflą rysujemy w powietrzu różczką, lub rękoma runę Laguz, a potem Ansuz intonując śpiewnie przy tym ich imiona.
Tak samo jak w przypadku luster, szklanych kul, woda może służyć do rozmowy z własną podświadomością, medytacji, lub innych podróży.