Imię Iwona

Iwona

Iwona runiczny talizman imienny

Imię to pochodzi od IW – (w tłumaczeniu jest to znany nam Cis) które było świętym drzewem plemion skandynawskich i celtyckich (co zresztą zaznaczyłem już wcześniej na mojej stronie internetowej).


Było
ono tak ważne, że doczekało się swojego odpowiednika w piśnie runicznym:

Cis – reprezentuje w nim runa Eihwaz

Spróbujmy przetransponować jednak imię Iwona na język runiczny:

Isa / Wunio / Otala / Naudiz /Ansuz
Powstaje nam osoba, która w swoim życiu powinna zwrócić szczególna uwagę na swoją rodzinę i autorytet z nią związany. Dzieje się tak, ponieważ rodzina jest fundamentem i korzeniami tej osóbki.
Słabością tych kobiet jest zapominanie o maleńkiej różnicy pomiędzy autorytetem, a totalitaryzmem, połączonym z despotyzmem. Sporo Iwon w poszukiwaniu własnego autorytetu zmienia się w osobowość „zimnej damy”.Wszystkie Iwony uwielbiają się bawić, lecz nie zawsze potrafią wyartykułować tego o jakiego rodzaju zabawę im chodzi, co może prowadzić do częstych konfliktów i nie porozumień.

W większości przypadków ich ukochanym sposobem spędzania wolnego czasu jest taniec. Potrafią mu się oddać bez pamięci, zapadając w swojego rodzaju trans.
Kochają byś podziwiane i uwielbiane ;a nie rozumiane, bez możliwości otrzymania wyższych uczuć od innych, uciekają w złą przestrzeń wolnego czasu (mogą wtedy wpaść w przestrzeń jakiś „holizmów”), czyli począwszy od pracoholizmu, nikotynizmu, alkoholizmu na uzależnieniu od internetu skończywszy.
Potrafią oddać wszystko przyjaciołom, jednak najlepiej się czują wiodąc prym na towarzyskich pogaduchach i spotkaniach.

To urodzone organizatorki, pod warnikiem, że pomysł należy do nich i one są odpowiedzialne
za jego wykonanie. Czasami przesadzają ze swoją odpowiedzialnością, wówczas stają się typowymi wołami roboczymi wykorzystywanymi przez innych.
Bardzo trudno im opuścić własne rodzinne gniazdo. Czują się w nim bezpieczne, co może powodować bardzo późne dobranie sobie życiowego partnera. Wyjątkiem są te, u które żyją w domu będącym swoistym małym piekiełkiem, wtedy to dążą do jak najszybszej ucieczki z niego, w poszukiwaniu własnego gniazdka. Jednak przy jego organizacji muszą pamiętać, aby nie powtarzać błędów swojego rodzinnego domu. W partnerstwie zawsze będą porównywały swoje rodzinne ognisko, do rodzinnego ogniska partnera. Może to prowadzić do konfliktów na nowym terenie, który tak naprawdę powinien się stać nowym domem a nie powtórką z….rozrywki.
Iwony to osoby o dużym temperamencie i zmysłowości, pokazywanym dopiero w pieleszach domowych, przy boku ukochanej osoby dla której zrobią wszystko.
W społeczeństwie nie ma osoby, która nie zwróciłaby na nie uwagi, ale ze względu na dość mocny charakter: albo się Je kocha albo nienawidzi.

Co do zawodów to:

wszystkie stanowiska kierownicze …… działy prawne, historyczne lub działalność na rzecz ochrony rodziny… I tu także kłania się np. resocjalizacja.
Analiza ta wynika z interpretacji pojedynczych run, będących składową imienia Iwona, ze zwróceniem szczególnej uwagi, na „śpiew” między nimi.Wyżej wymienione Runy wspomagać będą:


1. wyjście z własnych ograniczeń i uwolnienie się od nadmiernej zazdrości -> runa Isa
2. odnalezienie radości życia i odpowiednich przyjaciół -> runa Wunio
3. budowa własnego autorytetu i związków rodzinnych -> runa Otala
4. wsparcie decyzyjności -> runa Naudiz
5. Poprawa komunikacji i kreacji w stosunkach międzyludzkich -> runa Ansuz
Runiczny talizman imienny w tym momencie ,… jest za razem tarczą i drogowskazem.

Tytułem wyjaśnienia :

Jednak trzeba pamiętać o tym, że wszelkie modyfikacje Tego imienia czyli zdrobnienia, przeinaczenia typu Dario spowodują zmiany w cechach charakterologicznych i zdolnościowych jej posiadaczki. Więcej na ten temat znajdziecie w mianologi.