Ansuz

Oto Ansuz Runa związana z inspiracją. W tłumaczeniu ze staro skandynawskiego oznacza Odyna, znak lub powietrze. Symbolizuje w swym rycie płaszcz Odyna. Można powiedzieć, że mówi:

„niechaj muzy poezji wiodą Cię na swoich skrzydłach”.

Wśród analogi do tej runy najtrafniejszą jest porównanie Twojej drogi do dwóch bóstw: Odyna i Prometeusza. Popatrz przyjacielu Odyn był Mądrym wojownikiem, który służył ludziom. Ten Pan  wszystkich bogów poświęcił własne oko by pojąć poezję. W ten sposób posiadł tajemnicę splatania zaklęć, ponieważ większość z nich jest wierszowana. Był mędrcem który dał ludziom dar największy – Runy, dzięki którym mogli zapisywać swoje myśli. Prometeusz sprowadził na siebie gniew i karę sprzeciwiając się boskim współbraciom, ukradł ogień i ofiarował go rodzajowi ludzkiemu. Poświęcił się dla swojej idei nieroztropnie używając swojej wiedzy. Ansuz to runa wspierająca fantazję, lekkość i poetyczność Twojej duszy. Pomaga jasno i precyzyjnie wypowiadać Twoje myśli. Zatem odpowiedzialna jest za swobodny kontakt między ludźmi. Wspierać Cię będzie w poczynaniach „handlowych” zarówno w pojęciu sprzedaży rzeczy materialnych jak i Twoich pomysłów i możliwości. Ansuz przyciągać będzie ludzi, którzy mają otwarte czułe serca, a jednocześnie są bezinteresownie zainteresowani wykorzystaniem tkwiących w Tobie możliwości. Pamiętać jednak należy, że runa Ansuz nie lubi kłamstwa i obłudy. Gdybyś pokalał się nimi, może się zemścić sprowadzając kłopotliwe sytuacje mające na celu ukazanie prawdy. Oby kłamstwo nigdy nie gościło w Twych ustach i sercu. Oby poezja niosła Cię po drogach życia. Oto runa Ansuz.


Jest to czwarta runa alfabetu, starszego futharku Należy do dziedziny lub inaczej mówiąc domu, czy ósemki Freya Energetycznie znajduje się w kręgu powietrza. Spotykane nazwy : Ansur, Ansuz, Ansus, Os, Ass Odpowiadajaca jej litera: A

Spawdz, która runa opiekuje sie Twoją datą urodzenia – Kalendarz  Runiczny