Szafir

Pewnego razu nad magiczną krainą pojawiła się chmura podobna do gradowej. Wiało od niej przeraźliwym chłodem i smutkiem. Z chmury tej zamiast deszczu opadła na ziemię sinozielona mgła, a z niej wyłonił się ogromny ni to pająk, ni to krab – z pancerzem tak twardym, żeby nie zdołały go przebić ani strzały, ani topory, ani miecze. Potwór ten, zwany później Szkaradziejstwem, siał postrach i zniszczenie. Od jego oddechu zamierało wszystko, co żyło, a drzewa zmieniały się w zwęglone kikuty.

Kto zbliżył się do potwora, ginął sparaliżowany w ogromnej pajęczynie.

Po wielkiej naradzie przedstawicieli magicznych ras zjednoczono całą magię i wiedzę – smoki dały kamień o błękitnej barwie, w którym była zaklęta sześcioramienna gwiazda. Krasnoludy dały najczystsze srebro, elfy zaś z tych materiałów sporządziły flet.Był to instrument, którego dźwięk niszczył zło.
W duszach wszystkich istot, które go słyszały, zaczynały panowanie radość i dobro. Kamień z którego wykonano ustnik zaklętego fletu, nazwano później szafirem.

Ilustracje1997-1998 © by Tomasz Karelus

Dawniej wierzono, że minerał ten jest kamieniem mędrców, bo wzmagał pamięć i czynił człowieka rozsądnym i mądrym. Dziś wiemy, że kryształ ten pomaga w leczeniu astmy, zapaleniu oczu i chorobach żołądka. Wzmacnia system nerwowy, serce, leczy bezsenność, nerwowość i rozdrażnienie.

Noszony w pierścieniu przedłuża życie i odmładza tego, kto go nosi. Szafir jest idealnym talizmanem dla zodiakalnych wodników, którym osłania zdrowie i pomaga osiągnąć szczęście i powodzenie w życiu. Można go znaleźć w Birmie, Indiach, Australii, USA i na Madagaskarze.

Zapewne interesuje Was, co się stało ze Szkaradziejstwem. Zginęło od drźwięku czarodziejskiego fletu, a on sam zawieruszył sie w pomroce dziejów. A może opowiem o tym innym razem;-)

CDN