Temat: Pociąg...

Na co czekasz , Panie,
Pociąg do rzeczywistości
Już ruszył.
Następny za nigdy,
Więc dotąd , Pan,
Musisz spędzić
Chwilę w przedziale
Dla oczekujących nigdości
Poczeka Pan, trochę...
Nie dzień, nie dwa,
A zawszość.
Ale nie jest tak źle,
Niektórzy mają mieć
Pociągi za sekundy,
Jednak te mają
Wieczne opuźnienia,
Bądź wycofano je z lini,
A do nich
Jeszcze nie dotarła
Ta wieść.
Więc
"Witam!
Na stacji centralnej
Nieprzerwanego Koszmaru
W mieśćie Rozstępu Piekieł".

Damaan

"(...) W bezśmiechu..."
"Topielec" Leśmian.

2

Odp: Pociąg...

Bardzo mi się podoba.
Widzę ludzi , dzisiejszych ludzi którzy pędzą, choć nie wiedzą dokąd i lubią ścieżki na skróty a winą za połamanie na nich nóg obarczają wszystko co na zewnątrz nich, zamiast siebie.

Pozdrowienia,Bianka

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

3

Odp: Pociąg...

Dzięki.. Raczej nie chodzi mi o pospiech ludzi, ale o zagubienie samej siebie, niezdolnośc powrotu na normalny tor psychiki, a tu są jakieś dewiacjie, wszystko odczuwam jakoś inaczej, inaczej rozumiem... Pociąg do rzeczywistości już ruszył... następny za nigdy... a Takie bycie innym, odrębną jednostką, nie spojoną z  nikim, bywa nużące, męczace.. niekiedy zabijające.............

"(...) W bezśmiechu..."
"Topielec" Leśmian.
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

4

Odp: Pociąg...

a Takie bycie innym, odrębną jednostką, nie spojoną z nikim, bywa nużące, męczace.. niekiedy zabijające.............

To zawsze bywa takie jak chcesz by było i jak zechcesz na to spojrzeć. Będzie tak jak chcesz by było i będziesz siebie widziała, tak jak będziesz chciała- więcej- będziesz taka jak będziesz siebie widziała.

Być może zechcesz spojrzeć na to tak,że bycie innym, odrębną jednostką jest spontaniczne, prawdziwe , autentyczne i wartościowe, że nie jest zakłamane, nie jest grą, nie jest sztuczne i wykalkulowane. Być może zechcesz na to spojrzeć i tak,że jeśli popatrzysz na siebie właśnie tak- z miłością i akceptacją, poczujesz się na tyle dowarościowana i silna, pewna siebie i spokojna,że pomimo swojej wolności i orginalności będziesz potrafiła spoić się-jak to nazywasz- z innymi ludźmi.

Czasami trudne jest to do zaakceptowania-ale jeśli już się tak stanie to przynosi spokój i zadowolenie-że ludzie są różni i że nie zachowują się, nie żyją i nie myślą tak jakbyśmy tego chcieli. Ale to jest właśnie dobre i piękne w nas ludziach,że jesteśmy jak wyspy otoczone jeziorem laguz- tworzymy archipelagi z innymi, zachowując swój włąsny wdzięk i oryginalność, swoją wolność.

Jeśli jesteśmy pewni siebie i czujemy się otoczeni miłością i akceptacją innych wyrastają nam skrzydła; każdy potrzebuje ciepła i życzliwości choć kilku ludzi, którzy myślą o nas dobrze, akceptują nas i widzą nasze zalety, kochają nas lub lubią , wspomagają, wspierają, lubią spędzać z nami czas.

Myślę,że jeśli poczujesz się silna i dowartościowana w tym kim jesteś i jaka jesteś, będziesz miała moc by dawać i brać i trwać w tej pięknej  równowadze z innymi ludźmi, w krainie ludzkich pajęczyn Mannaz, gdzie jest miejsce na otwarcie się na drugiego człowieka, otwarcie się na innych w myśl nie podporządkowania się czy rządania by wszyscy byli identyczni a w myśl współpracy i zrozumienia,że  możemy wiele nauczyć się od siebie nawzajem dzięki a nie pomimo naszej odrębności, jeśli zaakceptujemy ją nie jako zło konieczne a jako koloryt życia i prawo każdego do indywidualności.

Zastanawiałam się nad Mannaz- nad tym jak wygląda. To dwie skierowane do siebie "twarzami", frontami i dotykające się, złączone Laguz.  Tak właśnie wygląda droga do współpracy i bycia, życia, współdziałania, współuczestniczenia w istnieniu ludzi- opisałam to właściwie powyżej. Kiedy akceptujemy swoją odmienność i kiedy akceptujemy odmienność innych, indywidualność własną i indywidualność drugiego człowieka, rozpoczynamy  relację, mądrą, życzliwą, opartą na zrozumieniu przeciwieństw i opartą na współpracy. Dwoje laguzowych ludków tworzy mannazową relację, więź, współpracę. Idą razem, pomimo,że własnymi ścieżkami.

Czego Tobie życzę całą mocą- abyś zawsze pozostając sobą, odnalazła w tym radość i podporę a nie przeszkodę spojenia się, związania (dowolną relacją) z innym człowiekiem, z innymi ludźmi. Ktoś kto pisze tak pełne zrozumienia siebie, głęboko uświadomione i płynące z serca wiersze pokazuje, że ma to serce otwarte i jest w stanie tego dokonać- dostrzec w sobie samym i w ludziach dookoła archipelag a nie samotną wyspę.

Pozdrawiam cieplutko, Bianka

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.