1

Temat: Ideały

Zapadam w wieczny sen,
Czuję, że o czymś zapomniałem,
O czymś naprawdę ważnym,
Lecz to już nieważne?
Odszedłem w niepamięć,
Niedługo spotkam
Dawnych Przyjaciół,
Swoich przodków,
Nauczycieli Życia,
Wszystkich Bogów?
Droga mnie nie męczy,
Wędrując czuję,
Że przestają mnie obchodzić
Rzeczy, które niegdyś
Były moimi
Ideałami?.

If history is to change, let it change. If the world is to be destroyed, so be it. If my fate is to die, I must simply laugh.

2

Odp: Ideały

Pamiętam
i wciąż widzę
jak się zmieniają
tylko przez mój
egoizm.
Czy już nie mogę
ich dojrzeć
czy one już zanikają
w tym świecie??
Tu, gdzie rządzi pieniądz
nie ma miejsca dla
tradycjonalistów...
Wierzący w ideały
są tutaj głupcami..
Czy tylko
sprawiedliwość mordu
ma tutaj głos??
Grupka czułych ludzi
zbita z biegiem czasu
w ciasne grono
wciąż walczy
o to, co powinno być
od zawsze....
I ja jestem z nimi
wierzymy w ideały
i tylko to nas trzyma
jeszcze przy życiu:
Ideały i Nadzieja...

If history is to change, let it change. If the world is to be destroyed, so be it. If my fate is to die, I must simply laugh.

3

Czasami sobie myślę,że ideały lepiej by zrobiły, gdyby się stały ideami. Bo idee mają to do siebie ,że są pomysłami "na czasie"
Jak myslisz Hunterze?
Uśmiechnij się-trochę więcej wiary. Damy radę!

Uściski.

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

4

Potrafię powiedzieć, że masz rację a za chwilę temu zaprzeczyć. Oj jestem zmienny hehe ;]

5

*nuce* Jestes kobieta?  yikes  wink

Zmienic religie jest prosto, zmienic swiatopoglad jest szalenie trudno, poniewaz trzeba samemu przeprowadzic operacje na wlasnym mozgu tepym skalpelem.

6

Gdybym był, to bym Cię zaskoczył, prawda?? big_smile

Więc smutna wiadomość: jestem chłopakiem smile

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

7

Idee są pomysłami "na czasie"; ideały poza czasem.
Idee przemijają (jak każda moda), ideały są niezmienne.
Gdy miejsce Bogów zajmą ludzie, do czego będziemy dążyć?
Gdy zrzucimy posągi z piedestałów, co postawimy w zamian?

The information... must... flow...

Moje wypowiedzi należy rozumieć dosłownie - implicit level to bardzo grząski grunt...

Dom jest tam, gdzie serce.

8

Ideał to cel, idea to droga. A celem jest najdłuższa droga

Ideał.... zamiast naśladować coś co jest względnie doskonałe powinniśmy kroczyć drogami własnych idei bo to jest prawdziwą sztuką. Przynajmniej ja tak robie, nie mam wzorca którego się trzymam

9

Nie względnie, lecz bezwzględnie. To niedościgły czybek piramidy. Lecz dróg na szczyt jest wiele, i choć to one stanowią treść poszukiwań, gdy stracimy cel, wypaczamy sami siebie.

Przepraszam że bredzę.

The information... must... flow...

Moje wypowiedzi należy rozumieć dosłownie - implicit level to bardzo grząski grunt...

Dom jest tam, gdzie serce.

10

Znalazłem 2 drogi:
schody strome do góry oraz
zjazd posypany śniegiem z sankami.
Zjechałem, wszystko się zmieniło.
Idąc tym samym od lat, a jednak
innym lesie, ujrzałem wszystko
w zupełnie innym świetle.
Odważyłem się go zbeszcześcić
i nie sprawiło mi to bólu, poczułem tylko
pustkę i odrzucenie, pogardę
dla samego siebie.
Ten zjazd mnie odmienił,
Był taki łatwy, lecz teraz
czy odważę się
wejśc z sankami pod górę,
by je tam zostawić
i wejśc na schody?
Czy dam radę?
Co odnajdę na końcu schodów?
Czas pokaże, czy się dowiem...

Krótki opis swojego stanu.
Może to zabrzmieć dziwnie, ale napisałem to wszystko tak właściwie dlatego,że szukam.... kiedyś z przyjacielem kierowaliśmy się nimi(ideałami), i to było piękne.
A teraz..... On się "stacza", ja je utraciłem i szacunek niemal dla wszystkiego.

Arael ma rację, tracąc cel, tracimy wszystko, stajemy się pustą skorupą.

11

Z góry proszę o wybaczenie za zmiany-z grubsza interpunkcyjne jedynie- ale zamieniające wiersz na prozę.     

Znalazłem 2 drogi:schody strome do góry oraz zjazd posypany śniegiem. Sankami zjechałem- wszystko się zmieniło.Idąc tym samym od lat, a jednak innym lesie, ujrzałem wszystko w zupełnie innym świetle. Odważyłem się go zbeszcześcić i nie sprawiło mi to bólu. Poczułem tylko pustkę i odrzucenie, pogardę dla samego siebie.Ten zjazd mnie odmienił. Był taki łatwy; lecz teraz czy odważę się wejśc z sankami pod górę,by je tam zostawić i wejśc na schody? Czy dam radę? Co odnajdę na końcu schodów? Czas pokaże, czy się dowiem.

W takiej formie (prozy) brzmi to  dla mnie jak opis szamańskiej wędrówki.
Pomimo,że czytając Twoje wyjaśnienie do wiersza, wiem,że mówiłeś o czymś innym.
Może jednak spojrzysz na to moimi oczami, oczami mnie-odbiorcy ? Kto wie co można wtedy zobaczyć we własnych wierszach.
Jeszcze raz przepraszam za zmianę na prozę, wybacz proszę, Hunterze.

Cieplutkie pozdrowienia!

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

12

Skoro utraciles, to zbuduj od nowa...
Skoro zniszczyles naucz sie budowac.
Skoro utraciles, to nie byly naprawde Twoje - swoich idealow sie nie traci. Moze to wlasnie na tym polega aby dojsc do wlasnych idealow.

W zasadzie chyba napisalem to samo co Bianka ino innymi slowami, nie do konca jednak z owa "szamanska wedrowka" sie zgodze...  jeszcze nie... szamana charakteryzuje miedzy innymi ponowne odrodzenie - u Huntera tego jeszcze nie ma... w/g jego opisu - moze bedzie...

Zmienic religie jest prosto, zmienic swiatopoglad jest szalenie trudno, poniewaz trzeba samemu przeprowadzic operacje na wlasnym mozgu tepym skalpelem.
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

13

Hunter,18-10-2005, 18:21:12 napisał/a:

Ten zjazd mnie odmienił,
Był taki łatwy, lecz teraz
czy odważę się
wejśc z sankami pod górę,
by je tam zostawić
i wejśc na schody?
Czy dam radę?
Co odnajdę na końcu schodów?
Czas pokaże, czy się dowiem...

Może warto spróbować z samej ciekawości co tam jest na górze, skoro zjazd Cię nie usatysfakcjonował. A może jeśli zostawisz sanki na dole będzie Ci łatwiej tam wrócić.

Pozdrawiam

Przed mgłami nocy
Idź za swoją gwiazdą
Ona strzegąc cię
nigdy nie zgaśnie.
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

14

Ideały są zazwyczaj tam gdzie się ich nie spodziewamy...
Ogólnie ludzie zbyt wiele oczekują sad są zaslepieni, a jednak wciąż czegoś chcą... to jakby ślepiec poomacku czegoś szukał... może znajdzie lustro i zauważy że widzi...

pozdrawiam..

"Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie jasny jest lot sokoła"

15

Żaden problem Bianko. Interpretacja zawsze jest dowolna i dla każdego wygląda nieco inaczej.
Cały problem z sankami polega na tym, że muszę wciągnąć je ze sobą, to konsekwencja mojego czynu.
Na chwilę obecną uznałem dalszą drogę za bezsensowną, muszę się zatrzymać i zając swoim problemem.
Ta cząstka wiedzy, którą do tej pory zgromadziłem, zabiła we mnie wiarę, nad tym się muszę skupić. Do tego czasu nie będę niczego "praktykował".
Być może uda mi się naprawić ten problem szybko, być może nie. Czas pokaże.

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

16

muszę się zatrzymać i zając swoim problemem.

Słusznie. Byle tylko problem przez ten czas nie poszedł sam do przodu wink

Pozdrowienia i powodzenia.

17

Bylebym tylko przypadkiem nie usiadł znowu na sankach wink