1

Temat: uciec...

w życiu nie ma drugiego pokoju

nawet jeżeli wydaje ci się

że wyszedłeś

to i tak jesteś

bo nie ma nic innego

niż to, co jest

ból, lęk, samotność

i co?

rozpacz, nijakość, bezradność

i co?

i nie ma gdzie wyjść

a dokładnie w tym samym miejscu jest miłość

świadomie zostać

to być

,,Wiatr wieje tam, gdzie chce i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz skąd przychodzi i dokąd zmierza. Tak jest z każdym, kto narodził się z ducha."

2

Odp: uciec...

Świadomie zostać to być.
A jeśli uciec...to dokąd?
A może wybrać walkę, zamiast ucieczki...?
Jeden pokój...jedno życie...ale przecież potem jest następne, więc...
jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz...

Pourlopowe refleksje?

Uściski, Bianka:)

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

3

każde kolejne życie to - życie, ten sam pokój...
nie uciekać, bo nie ma dokąd, poprostu nie ma dokąd, nie ma, wszystko to to samo, to samo...
w tej samej przestrzeni jest to wszystko, czego pragnę, czego potrzebuję, w tej samej przestzreni jest moja Odwieczna Obecność...
z czym walczyć?

p.s.przedurlopowe;)

,,Wiatr wieje tam, gdzie chce i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz skąd przychodzi i dokąd zmierza. Tak jest z każdym, kto narodził się z ducha."

4

Jeśli ten sam pokój -to zupełnie inny zawsze...choć podobny może...
Może pokoi jest wiele, i budują obraz ostatecznej budowli-niektórzy żyją jak zamek-walecznie, inni jak zamknięte, surowe twierdze, jeszcze inni jak pałace-delikatnie choć nietwórczo, inni jeszcze jak świątynie-oddając siebie innym, czarując ciszą.Coraz częściej jak handlowe centra, wieżówce-byle wyżej, byle szybciej, byle bliżej.

wszystko to samo? Można zmieniać wiele i wypływać na nieznany ocean, odkrywając nowe lądy, można się zdziwić jak wiele jest jeszcze dziewiczych brzegów. Nie wiem czy my się do nich zbliżamy, czy one do nas. Chyba oboje, rozpaczliwie chcemy się do siebie zbliżyć.

Odwieczna obecność...zawsze jest, istotnie.
Można dać jej dobry dom-ubogaci ją i zrobi silniejszą. Dobry dom-dobre życie. Co to jest dobre życie? Domykanie kręgów schematów, wyciąganie wniosków.Dziś taka jest moja odpowiedź.

no to ja liczę na podobne rozmowy podczas urlopu wink

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

5

Magda,14-06-2005, 06:09:26 napisał/a:

każde kolejne życie to - życie, ten sam pokój...
nie uciekać, bo nie ma dokąd, poprostu nie ma dokąd, nie ma, wszystko to to samo, to samo...
w tej samej przestrzeni jest to wszystko, czego pragnę, czego potrzebuję, w tej samej przestzreni jest moja Odwieczna Obecność...
z czym walczyć?

A może walką byłaby tutaj próba umeblowania tego pokoju po swojemu by stał się bardziej przyjemniejszy. Umieszczenia w nim czegoś własnego przynoszącego odrobinę radości i odnalezienia lub zaproszenia do niego przyjaciół, aby już nie wydawał się taki ponury. smile
Pozdrawiam

Przed mgłami nocy
Idź za swoją gwiazdą
Ona strzegąc cię
nigdy nie zgaśnie.

6

Wiecie co - to była refleksja po doświadczeniach samobójczych bliskiej mi osoby - ona została i w sposób cudowny Jest smile
Na forum zamieściłam również jako reakcję na wiersze naszej forumowej nawiedzonej.

Jednak opisuje on również pewien stan, u wrót którego stoję od 2 dni i ... uwaga, bo ... widzę narazie mały pasek świadomości wyłaniający się z tego stanu i ... gryzę wink

Niestety nie zgodze się na kierowanie mnie ku zewnętrzu - jak sobie ten pokoik upstrzę to może i będzie mi się WYDAWAĆ, że jest już ok, ale to nie Prawda...
Nic zzewnątrz nie jest w stanie mnie poruszyć...tak w tej chwili czuję.
Piękne te opisy lądów dalekich, nieznanych i budowli, nadawanie sensu swemu zyciu swa postawą - ale to wyobrażenia, którymi mój umysł dotychczas się karmił... to nierzeczywiste...

Jest jedno doświadczenie, któremu nie mogę zaprzeczyć - zawieszenie w próżni, pustka... (jak zwykle coś się z tego wyklaruje..., tylko trochę cierpliwości ...)

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

7

Jakoś mi to nie podchodzi..mimo fajnego początku big_smile coś jest nie tak, sprzecznego z moimi przekonaniami.

"Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie jasny jest lot sokoła"

8

no dobra Rut  wink - jak masz ochotę pociągnąć wątek to wal prosto z mostu, jak to czujesz, jakie są Twoje przekonania...

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

9

Niestety nie zgodze się na kierowanie mnie ku zewnętrzu

No widzisz, a ja myślałam,że pokój ten to właśnie wnętrze  smile

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

10

Zareagowałam tak Bianeczko smile , gdyż tak właśnie poczułam, że wszelkie utożsamianie, opisywanie swego wnętrza, nadawanie nazw i porównania są czymś zewnętrznym i w momencie,w którym byłam mój umysł tego nie przyjął, a właściwie nawet umysł był wówczas/ jest czymś bardzo zewnętrznym...

(aaa ten pokój to zabarwienie emocjonalne sytuacji...)

Teraz czytam to, co napisałaś i widzę, jak wciąż stawiam opór temu, by porównywać się z innymi "wnętrzami", by mieć odwagę nazwać kategorycznie czyjeś wnętrze "centrum handlowym"  lub wieżowcem ... nawet jeśli tak to widać ... to tylko fotografia, zatrzymany w czasie stan zewnętrzny pragnień i tęsknot wewnętrznych, nawet jeśli niezrealizowanych na chwilę obecną to wciąż wołąjących o uwagę... tam też jest zarodek Prawdy...
Napiszę o sobie historię, nadam sobie imię... tylko, że ja jestem właściwie ... nikim ...

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

11

Tamaya,14-06-2005, 09:15:13 napisał/a:

(...) przyjaciół (...)

I tu masz rację Tamayu smile przyjaciele pomagają nam uporządkować własną duszę i skłonić się ku dobru.

12

Magdaleno!

Słowa są tak niedoskonałe i wiem,że opisać mogą wnętrze na swój niedoskonały sposób. Spełniają tylko jedną i to genialną funkcję a poza nią ich nie możność nazwania w pełni wszystkiego jest zawsze rozczarowaniem i można tylko powtórzyć za Hamletem,że wszystko to to tylko "słowa, słowa, słowa"

Ale ta jedna funkcja o której piszę- to komunikacja między ludźmi, rozmowa, kontakt. Używa się słów i porównań, nazw, by móc opowiedzieć drugiemu człowiekowi o nas i o tym co w naszym wnętrzu się dzieje.

Swojego czasu jednej z osób tu na forum, choć ostatnio rzadko tu bywającej narzekałam,że najchętniej wpuściłabym go do własnej głowy i do serca-do mojego wnętrza, aby sobie pozwiedzał je i zobaczył dokładnie to, co chiałabym by zobaczył.Bo opisywanie tego co czuję i wiem to żmudna, męcząca praca i jakoś to moje wnętrze zawsze choć trochę wynaturzająca...Niestety nie potrafię tego uczynić, dlatego póki co to słowa muszą mi starczyć by oddać to co czuję, innym. Jest to już jakiś pośredni a nie bezpośredni  przekaz, wiem, niedoskonały więc i muszący użyć wiele "zewnętrza" by opisać "wnętrze" ale jeśli chcielibyśmy by inni nas zrozumieli czasami tych słów i porównań trzeba użyć. Nie wszyscy je pojmą a nawet ci, co pojmą je najlepiej nie pojmą ich w pełni. Ale dla tej garstki starających się zawsze warto żyć. Inaczej można popaść w samotność i frustrację wynikającą z faktu (choć trudnego do przełknięcia) iż nikt nas do końca i w pełni nigdy nie zrozumie

Zresztą, nie wszystkie słowa są tylko słowami. Czasami idea o której opowiadają  jest tak ważna dla kogoś lub wielka sama w sobie po prostu iż słowa zaczynają żyć własnym życiem-spójrz na wiersze Hagala, jest w nich wszystko i cała wiedza , tylko zakodowana językiem poezji, a więc dobrze chroniona przed tymi, dla których nie jest przeznaczona.
Chcąc opisać co czujesz również napisałaś wiersz i też jest w nim wszystko- ale to jest chwila zrozumienia a dyskusje i rozmowy opisujące tę chwilę zawsze będą nieco wtórne aż w końcu zupełnie odejdą od tematu smile

Jeśli jesteś nikim to tylko na takiej zasadzie iż każdy z nas jest w istocie nikim. Ale czy naprawdę uważasz że to prawda?? Przecież drugiego kogoś takiego jak Ty nie ma na całym świecie. Ludzie są niepowtarzalni, każdy opowiada swoją historię. Coś tam mamy zapisane w scenariuszu od Przeznaczenia ale przecież możemy to ubogacić, zmienić tak, by życie nasze było tak wciągającą lekturą,że sami nie będziemy w stanie się od niej oderwać.
Ty to potrafisz:)

Oki, lecę do pracy! smile
Uściski, Bianka.

13

Magda,14-06-2005, 18:15:13 napisał/a:

no dobra Rut  wink - jak masz ochotę pociągnąć wątek to wal prosto z mostu, jak to czujesz, jakie są Twoje przekonania...

Uważam że jako cąłość jest OK. :)To są Twoje odczucia i je szanuje... jednak ostatnia 3 linijka..jakoś nie podeszła mi... poprostu inacczej to widzę tongue
Napewno nie przez miłość

"Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie jasny jest lot sokoła"

14

Rut,15-06-2005, 14:18:36 napisał/a:

To są Twoje odczucia i je szanuje... jednak ostatnia 3 linijka..jakoś nie podeszła mi... poprostu inacczej to widzę tongue
Napewno nie przez miłość

Dzięki wink Ano słowo miłość nadużywane może razić wink Jednak pod każdą emocją i przy jej uwolnieniu właśnie to się czuje.

Bianko, dużo piszesz i mądrze, aby odnieśc się do wszystkich poruszanych tematów tez bym musiała długo pisać, więc lepiej odłożyć poruszenia na wtedy, gdy po drodze będzie chęć do dłuuuugiego rozmawiania (urlopik smile). Powiem tak:
1. Też lubię wiersze Hagala smile
2. Lubię dać się prowadzić tematowi tam, gdzie on chce, a nie gdzie chce ja wink
3. Poczucie bycia nikim zbliżyło mnie do Boga.
4. Wracam do moich korzeni chrześcijańskich smile

Pozdrawiam cieplutko,
Magda

15

bez makijażu

bez dystansu

bez emocji

bez imienia

bez braku

bez nadmiaru

bez pragnień

przez kilka chwil świtu

potem

pomaluje rzęsy

i

zapomni

o tym, co najważniejsze

16

*Parska smiechem* kobieta...

Zmienic religie jest prosto, zmienic swiatopoglad jest szalenie trudno, poniewaz trzeba samemu przeprowadzic operacje na wlasnym mozgu tepym skalpelem.

17

autoironia.
kropka
.