Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

1

Temat: Śmierć

Życie, życie trwa,
Jakie uparte bywa.
Złośliwe wydarzenia,
A rzeczywistość natrętna.
Zachęca w miłe chwile,
I zatraca w nie pamięć.
Czasem przetrwam, czasem zmylę,
Chcę umrzeć.
Kolejna strona,
Następna rozmowa.
Myśli wciąż puste,
Wnioski te same
W samobójstwie nie zginę.
Zginąć nie umyślnie,
Poradę wezmę.
Śmierć wyśmiała mnie:
Kim jest leżąca postać?
Poczułam jak próbuje
Mnie zmieszać.
Na śmierć nie zasługuję,
Jestem nie godna.
Żyć mi karzą.
Wciąż idąc zagubiona,
Myślę czy mnie skrzywdzą.
Zaufać muszę,
Dlatego piszę.

-------------------------------------------------------------------------------------------

"- Nie chciałabym mieć do czynienia z szaleńcami - powiedziała Alicja.
- Nic na to nie mogę poradzić - odparł Kot. - Wszyscy tu jesteśmy szaleni. Ja jestem szalony, ty jesteś szalona.
- Skąd pan wie, że ja jestem szalona? - zapytała Alicja.
- Musisz być. Inaczej nie przyszłabyś tutaj."

Lewis Carrol "Alicja w Krainie Czarów."

"Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie jasny jest lot sokoła"

2

Odp: Śmierć

Rut bardzo lubię poezje, czytając ten wiersze mam jednak wrażenie, że urywają Ci się mysli. Co to znaczy?
"Zginąć nie umyślnie,
Poradę wezmę."

W ramach uśmiechu w tym ciężkim temacie coś mojego (smiesznego, coś a`la fraszka)   :blink: (sprzed lat)

Dałeś mi czerń myśli
ja dałam Ci biel ciała
miała wyjść zebra
dziś czerń mnie spala

3

paradoksalnie - nieumyślnie czyli wbrew planom śmierci.
Stad następne słowa poradę wezmę - śmierci się zapytam.

tylko w umieraniu życie:

4

tylko w umieraniu życie:
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

5

nakme napisał/a:

Rut bardzo lubię poezje, czytając ten wiersze mam jednak wrażenie, że urywają Ci się mysli. Co to znaczy?
"Zginąć nie umyślnie,
Poradę wezmę."

W ramach uśmiechu w tym ciężkim temacie coś mojego (smiesznego, coś a`la fraszka)   :blink: (sprzed lat)

Dałeś mi czerń myśli
ja dałam Ci biel ciała
miała wyjść zebra
dziś czerń mnie spala

tylko w umieraniu życie: