Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

1

Temat: Chwila.... urwana z choinki

Czas pędzi nie ubłaganie,
ciągnąc za sobą te chwile powolnie.
Czasem sie odwróci i spojrzy w oczy
by złośliwości zadały ból i mylnie kroczyły.

Zakłopotanie albo raczej wstręt do niego
czemu to czyni, czy moje łzy są zbyt małe?
Myśli mylą jego samego.
Moje serce zaisniało, może zbyt słabe,
ale zapewne czegoś warte
Jakie to żałosne.

"Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie jasny jest lot sokoła"

2

Odp: Chwila.... urwana z choinki

Wiesz, kiedy to przeczytałam, pierwsze co pomyślałam to, że łzy nie mogą być zbyt małe, mogą być jedynie zbyt małe dla kogoś. A taki ktoś na nie nie zasługuje.
Jeden z moich najukochańszych pisarzy - Marquez, napisał kiedyś
"Nikt nie zasługuje na twoje łzy a jeśli jest ktoś taki kto na nie zasługuje, taki ktoś nigdy nie sprawi,że będziesz płakać"
Wiem, trochę to  za mało w centrum bólu, a za bardzo  na zimno powiedziane. Ale ma swój sens, zwłaszcza,że są łzy i Łzy. Jak myślisz?

Co do twojego serduszka - zapewne,że jest warte i nie coś tam, a bardzo wiele. Serca to bezcenni my. To my obrani z niepotrzebności potrzebnych czasami tylko po to, by móc przemóc sie, zmądrzeć i je odrzucić, tak by tylko serce pozostało.

Trochę to może nie do końca zrozumiałe, to co piszę. Tak, mam z tym problem by uzewnętrznić sie tak, by mnie zrozumiano dobrze.
roll  smile  sad  :unsure:
Pozdrowienia Rut!

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

3

Spox... nie dziwie się że te zdanie zacytowałaś... jest naprawde warte by istnieć. Ale co w takim razie z łzami szczęścia? Albo ze łzami które są wywołane nie dopowiedzeniami? Potem znikają jak wszystko jest jasne, ale jednak są (były)...
Moje serce nie wiem czy jest warte czego kolwiek... istnieje nie długo. Ciężka sprawa, naprawde ciężka i skomplikowana.
Zawsze są drzwi, tylko nie zawsze je widzimy,albo nie zawsze są otwarte, ale zawsze można się nauczyć je otwierać...
Niema problemu bez rozwiązania.. bo inaczej nie było by problemu. (to samo tyczy się pytań) rozwiązania są u źródła... tylko teraz przydało by sie znaleźć to źródło w tym chaosie.... Może jednak powoli jakoś usune swoje problemy... takie pisanie czasem pomaga... dostrzegamy to co jesteśmy w stanie pojąć.
chyba sobie zrobie czas odnowy psychicznej smile albo lepiej nie bo znowu będę miaął jakieś dziwne akcje...a tak to se troche pogłówkuje tongue

tylko w umieraniu życie:

4

Myślę,że łzy szczęścia  są ok. smile
Tylko odniosłam wrażenie,że nie o takich pisałaś...
"Jeśli jakiś problem da sie rozwiazań to znaczy,że nie ma problemu" piękna tybetańska myśl, zyczę ci aby zawsze ci przyświecała.
Wiesz, ja też czasami czuję się dziwnie.

Tak, może nie zawsze da sie nauczyć otwierać drzwi, ale wiesz co? Myślę,że można przypomnieć sobie jak to sie robi. Bo już przynajmniej raz każda dusza musiała to zrobić. Jest żydowska legenda, która opowiada o tym,że dziecko przychodząc na świat zna wszystkie jego tajemnice i tajemnice wszechświata, tylko kiedy już się rodzi, anioł kładzie palec na jego ustach i dziecko zapomina.

Wszystko co do mnie przychodzi jest w swej istocie przypominaniem sobie.

Odnowa psychiczna - brzmi super.
Dzięki za twój wiersz.
Bianka

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

5

Nie pisałam o łzach szczęścia, ale chciałam wspomnieć że i takie istnieją. Też znam taką teorię...co do niemowlaka smile To zbyt rozległy temat..jednocześnie tak bliski a z drugiej strony tak odległy.

tylko w umieraniu życie: