Temat: Pytanie o dźwięki...

Od dawna interesuje mnie wpływ jaki na człowieka ma dźwięk.
Celowo zakładam nowy wątek bo chciałbym się skupić na bardzo konkretnych aspektach muzyki, psychologii i ezoteryki... chodzi mi o coś całkowicie innego niż to co opisywał autor tematu "Wibracja i siła dźwięku".

Interesuję się m.in. psychoakustyką. Wiedza moja jest niewielka, minimalna bo i rzadko mam możliwość jej zgłębiania. W szkołach tego nie uczyli, studia wybrałem nie takie jak powinienem, literatury brak a wartościowe warsztaty zdarzają się raz do roku i to daleko od mojego miejsca zamieszkania. Zatem skromne informacje z jednej tylko dziedziny nauki stanowią moją wiedzę o tym jak muzyka działa na umysł.

Niedawno natrafiłem gdzieś w internecie na artykuł (nie pamiętam gdzie i nie pamiętam tytułu) o tym jakie dźwięki odpowiadają runom. Strasznie mnie to nakręciło jednak okazało się, że opisano tam nie dźwięki w sensie muzycznym a głoski.

Czy ktoś może słyszał o tym czy muzyczne dźwięki można w jakiś sposób wiązać z runami? A może wiadomo coś o ezoterycznym wykorzystaniu pojedynczych dźwięków, akordów lub tonacji?

Szukałem ale niczego na ten temat nie znalazłem a przecież logiczne by było istnienie jakiegoś związku.

Jestem przekonany, jestem pewien, że większość ludzi (jeżeli nie wszyscy) świadomie lub podświadomie jest związana z jakimiś tonacjami.

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

2

Odp: Pytanie o dźwięki...

Masz racje każda runa ma swój dźwięk żadnych studiów nie skończyłem a zwłaszcza muzycznych ale wiem że to istnieje każdy człowiek ma własną częstotliwość wibracji swojego ciała najprawdopodobniej runy też wytwarzają takie jeśli oba się zgrają będą współpracować