51

Odp: Żądza posiadania!!!!!!

Przypomina mi sie jak kiedys bylem jako "wychowawca" z grupa chlopakow z poprawczaka (tak Bianko, mam doswiadczenia "resocjalizacyjne" rowniez na wlasnym koncie wink ).

Pierwsza rzecz jakiej sie dowiedzialem, od ich stalego opiekuna, ktoremu pomagalem, to to ze im jest dobrze tak jak jest, wiec efektywne ich wychowywanie jest skazane na porazke - mozna i nalezy natomiast trzymac sie w ich obecnosci sztywno zasad poprawnych spolecznie.
Druga zasada byl fakt iz "pacjent" moze wyjsc ze swojego stanu, tylko jesli sam chce - prawda znana ogolnie i niestety ogolnie prawdziwa - jednym z pomocnikow byl zreszta rowniez taki "expacjent", ktory stwierdzil ze woli normalne zycie, niz powrot i tworzenie domu w jakim sie wychowal - ale to wyplynelo z niego (co podkreslal opiekun) a nie na skutek "moralizatorskich" wykladow o tym ze krasc jest be - oni to doskonale wiedza... i maja to gdzies - powiem wiecej, dla nich frajerem jest ten kto nie kradnie, gdy ma taka okazje, bo traci latwa mozliwosc powiekszenia swojego stanu posiadania.

Sadze iz analogia jest tu calkiem latwa do przeniesienia, chocby na podstawie wzmiankowanych juz tu stron o wampiryzmie. To nic innego jak takie dzieciaki z poprawczaka, ktore wybraly taka a nie inna droge, najzupelniej swiadomie.

Zmienic religie jest prosto, zmienic swiatopoglad jest szalenie trudno, poniewaz trzeba samemu przeprowadzic operacje na wlasnym mozgu tepym skalpelem.
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

52

Szerszen,11-05-2005, 21:53:03 napisał/a:

Przypomina mi sie jak kiedys bylem jako "wychowawca" z grupa chlopakow z poprawczaka (tak Bianko, mam doswiadczenia "resocjalizacyjne" rowniez na wlasnym koncie wink ).

Pierwsza rzecz jakiej sie dowiedzialem, od ich stalego opiekuna, ktoremu pomagalem, to to ze im jest dobrze tak jak jest, wiec efektywne ich wychowywanie jest skazane na porazke - mozna i nalezy natomiast trzymac sie w ich obecnosci sztywno zasad poprawnych spolecznie.
Druga zasada byl fakt iz "pacjent" moze wyjsc ze swojego stanu, tylko jesli sam chce - prawda znana ogolnie i niestety ogolnie prawdziwa - jednym z pomocnikow byl zreszta rowniez taki "expacjent", ktory stwierdzil ze woli normalne zycie, niz powrot i tworzenie domu w jakim sie wychowal - ale to wyplynelo z niego (co podkreslal opiekun) a nie na skutek "moralizatorskich" wykladow o tym ze krasc jest be - oni to doskonale wiedza... i maja to gdzies - powiem wiecej, dla nich frajerem jest ten kto nie kradnie, gdy ma taka okazje, bo traci latwa mozliwosc powiekszenia swojego stanu posiadania.

Sadze iz analogia jest tu calkiem latwa do przeniesienia, chocby na podstawie wzmiankowanych juz tu stron o wampiryzmie. To nic innego jak takie dzieciaki z poprawczaka, ktore wybraly taka a nie inna droge, najzupelniej swiadomie.

Dobry wieczór

Wpadłam i zamarłam, gdy przeczytałam twój post drogi Szerszeniu. Widze, że mamy podobne doświaczenia. Ja równiez miałam do czynienia z takimi chłopakami oraz z dzieciakami z tzw. rodzin patologicznych, ale nie moge zgodzic sie z tym co napisałes. To nie do końca tak. Z poczatku moje doświadczenia na obozie z nimi sprawiały podobne odczucia, ale wystarczyło bliżej ich poznac i zacząc traktowac jak pełnowartosciowych ludzi a poglady moje szybko sie zmieniły. Gdy po powrocie spotykałam ich na ulicy z radoscia przystałam by się z nimi przywitać.

Długo by opowiadac jak zaskarbili sobie nie tylko moją sympatie ale powiem tylko jedno i to z pełnym przekonaniem. Tacy ludzie jak oni szybciej by ci pomogli, niz nie jeden z tzw. porządnej rodziny.
Nie wszystkim z nich jest dobrze tak jak jest, ale fakt by cos zmienic trzeba tego najpierw chcieć. Owszem sa swiadome tego co robia, co nie znaczy, że im wszystkim sprawia to przyjemnośc. Tak jak i wielu z nas uwaza ich za margines nie do zresocjalizowania tak wielu z nich uważa nas za frajerów ale czy tak do końca?
Ja miałam szczęscie do nich dotrzeć co rzeczywiście może nie jest standartem, ale byłam i nadal jestem dumna, że miałam mozliwośc poznania takich ludzi.

Pozdrawiam.

P.s. Jutro, najpóźniej w piątek będę musiała Was kochani opuścić i nie potrafię powiedzieć na jak długo, ale oczywiscie postaram sie jeszcze ostatni raz na forum zalogować

undefined undefined [FONT=Times][COLOR=blue]

53

Czasem jednak, wszystko mogło się toczyć nie dokońca tak. Znałem swego czasu taką osobę, która z początku była jedną z najporządniejszych w całym moim otoczeniu. Ale później umarła mu matka, on trafił do podłej klasy pełnej takich osob o jakich piszesz i zmienil się, ale dosyć stopniowo nie od razu. Nie jestem pewien czy chciał się zmienić on chyba poprostu nie wytrzymał presji otoczenia.

No, ale jak ten post ma sie do pytania, czy możemy wymierzać karę osobiście?

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

54

Grignar,11-05-2005, 23:02:47 napisał/a:

No, ale jak ten post ma sie do pytania, czy możemy wymierzać karę osobiście?

Sądzę, że nie Grignarze

55

Hihihihih Sylwio zle to odebralas, ale mea culpa, bo skoncentrowalem sie na aspekcie tematycznym, a nie na calosci tego obozu.

Ja go bardzo milo wspominam, zreszta pare razy chlopakow potkalem "na wylocie" pozniej i byly to mile spotkania, aczkolwiek...

Traktuje ich jak kazdych ludzi - jeden by Ci pomogl, inny wsadzil noz w plecy, maja po prostu inny model postepowania... Bianka by powiedziala pewnie - tym razem w zupelnosci slusznie iz maja inny kodeks zachowan.

A co do "osobistego" wymierzania sprawiedliwosci - wszystko zalezy od sytuacji, czasem warto, czasem nie, czasem jest to wskazane, a czasem nic to nie zmieni... ot samo zycie, niepoddajace sie tak naprawde zadnym sztywnym i absolutnym regulacjom.

Zmienic religie jest prosto, zmienic swiatopoglad jest szalenie trudno, poniewaz trzeba samemu przeprowadzic operacje na wlasnym mozgu tepym skalpelem.
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

56

Grignar,11-05-2005, 10:44:04 napisał/a:

No tak, ale jeśli tylko odbierzemy własną torebkę i pozwolimy mu iść, to on w poczuciu bezkarności będzie kradł dalej. Może jednak czasem należy wymierzyć karę, ale nie w formie odwetu tylko formie moralizatorskiej, żeby przestał kraść

Coś powiedzieć zawsze trzeba nie przeczę. Upomnieć, pogrozić na przyszłość czy dowiedzieć się dlaczego tak postapił. Tak jak słusznie pisze, Szerszeń bywa różnie. Chodzi o to, żeby wyczuć z jaką postawą mamy do czynienia.
Osobiście mnie trudno byłoby znieść takiego wampira, złodzieja, który robi to z czystej zabawy, ciekawości i gdy się już od niego odwróce znów podejmie próbę zagrabienia mojej własności, wtedy zaczynam się poważnie denerwować. Ale też nie znaczy to, że zabiorę mu "portfel" i pojdę sobie kupić coś fajnego na jego koszt smile Raczej chodzi, żeby poczuł stratę skoro nie potrafi pojąć tego uczucia u innych.

Pozdrawiam

Przed mgłami nocy
Idź za swoją gwiazdą
Ona strzegąc cię
nigdy nie zgaśnie.

57

A powiem,że wcale mnie nie zdziwiło to,że zajmowałeś się resocjalizacją, Szerszeniu i myślę,że skutki tego mogły być tylko dobre, ponieważ prawdą również znaną powszechnie jest fakt iż najlepszą metodą oddziałowań resocjalizacyjnych jest dawanie własnego, dobrego przykładu.

Ale nie zgodzę się z Tobą iż młodzież z zakładów poprawczych wybiera świadomie swój kodeks postępowania. Bo nic nie zaczyna się w życiu człowieka od pierwszego przestępstwa. Jego korzenie sięgają nierzadko głębokiego dzieciństwa, kiedy trudno jest mówić o świadomości. Ale to zupełnie inny temat. Powiem tylko, iż to co w 90paru procentach decyduje o rozpoczęciu "kariery" przestępczej to tzw dziedziczenie społeczne- socjalizacja i wychowanie w warunkach kształtujących osobowość przestępcy. Pozostałe procenty to albo psychopaci, albo ci, co raz spontanicznie "głupio zrobili" A mimo to społeczeństwo zawsze zakłada, że "mają to co chcieli!"

To o czym piszecie-kary i ich wymierzanie...I znów pojawia się motyw zemsty. Czy zemsta jest dopuszczalna, waszym zdaniem? Czy można "wywrzeć srogą zemstę w słusznym gniewie"? Czy też raczej czekać aż los ją wymierzy w myśl zasady "co wyślesz w świat to do ciebie wróci"
Powiem już tak szczerze, że z tym konkretnym dylematem moralnym męczę się teraz w swoim osobistym życiu. Wybaczyć...czy powiedzieć sobie "nikt nie sprowokuje mnie nezkarnie".
Myślę o tym i myślę. Być może wasze przemyślenia mi pomogą
Z góry dziękuję, Bianka.

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

58

Mowilem ze swiat sie wali... to potwierdze...

Tak, to prawda, to jest kodeks nabyty zazwyczaj z domu z jakiego wychodza, rozmawialem z tymi chlopakami i nie dziwie sie ich spojrzeniu na swiat, jesli 9 latek opowiada mi z wypiekami na twarzy ze: "w domu byla super balanga, ojciec byl pijany, matka byla pijana, wujek byl pijany i ciotka tez pijana, ojciec zlapal siekiere, ganial ciotke po pokoju, przyleciala policja, ojciec wrzucil siekiere za lozko, a jak pojechali to wyciagnal i znow ganial ciotke po pokoju..." - to epizod, epizod tak naprawde jeszcze z dosc lagodnej wersji, tego typu domu, te ostrzejsze zachowam dla siebie.

Niemniej jesli chodzi o kodeks, to chodzilo mi bardizej o to ze ich kodeks postepowania jest inny niz kodeks postepowania "czlowieka spolecznie poprawnego". Nieistotne jest czy jest on wyuczony ze srodowiska, czy nabyty swiadomie, istotne dla tego tematu jest to ze jest inny, tak samo jak inny jest kodeks postepowania wampirow energetycznych  - jest roznica - jesli mowimy o kodeksie postepowania wampirow, to mamy na mysli takie ich grupy jak ta ze strony (a jest ich kilka/nascie) a wiec swiadome wybranej drogi, ale to jedyna roznica.

Mea culpa nie wyslowilem sie tresciwie.

A kwestia zemsty... cholera... jest problem, dawno temu rozumowalem w kategorii zemsty, ale od dosc dawna po prostu dzialam, tak jak uwazam za sluszne, czasem jest sie automatycznie narzedziem, ktore "wraca to co wyslane w swiat", a czasem takim narzedziem jest kto inny/co innego. Czasem nie warto kruszyc kopii a czasem trzeba walczyc o swoje... to tez jest plastyczna materia... tak wiec czasem ow "gniew i zemsta" moze byc sluszny.

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

59

[color=yellow]Wpadłam jak wiatr i szybciutko odpowiadam Bianko.

Czym jest zemsta, formą kary? Tak, ale kary która nie ma oczyścić ale tylko dać upust gniewu, żalu a nawet nienawiści, więc uważam to za bardzo złe.

Bianko mną równiez szarpały czasami takie myśli. Rozżalona, rozgoryczona i zła na tych, którzy sprawili mi tyle przykrość długo mieliłam w ustach przekleństwa.
Czy to złodziej energii, czy też innych dóbr naszych, faktem jest, że postępuje źle więc dlaczego i Ty masz tak postepować?

Były chwile że przestałam wierzyć w sprawiedliwośc i wciąż uważam, że wśród zwykłych ludzi i naszego ustroju nie ma sprawiedliwości, ale.....
No właśnie.
Rozejżyj sie wokoło Bianko, popatrz jakich bogatych wewnetrznie znasz ludzi, są tutaj niedaleko, piszą te posty, są na tym forum. To oni dali mi wiarę w ludzi i w dobro, to dzięki nim i między innymi dzieki Tobie nadal wierzę, że dobro jest, tylko trzeba troche poczekać by do nas wróciło.

Mała prowokacja Bianeczko z uśmiechem na buzi wink  Tyle czasu uczyłaś mnie dobra, tyle twoich postów było przesiąknietych miłością do świata i teraz masz dylematy???
Jak sama pisałaś, przychodzi kiedyś taka "śmierć" która nie ma nas zniszczyć i unicetwić tylko oczyścić. Ale czy zemsta jest wyjściem? Tylko sposobem na rozładowanie emocji, tylko tyle. sad

Tak, nie przeczę nadal czuję gorycz i żal do ludzi, którzy nas okradli i beztrosko przebywaja na wolności zaś moja rodzina przez swoją naiwność i właśnie dobroć toczyć musi bój o przetrwanie i o życie.
Pare miesięcy temu szukałam swego miejsca, szukałam ludzi, którzy natchną mnie ponownie wiarą, że nasze społeczeństwo nie jest jednak pozbawione uczuć. Znalazłam ich, tutaj na forum.
W moim domu, nie wolno mówić źle a tym bardziej życzyć źle tym, którzy nas zgnębili, bo wierzymy, że sprawiedliwośc kiedyś nastąpi.......
Możesz szukać sprawiedliwości, ale nie zemsty. Przebacz a lepiej się poczujesz niż gdybyś tego nie zrobiła. Z czasem złośc mija a możesz uczynic coś, czego bedziesz żałowała.

Jest ciężko, ale kto powiedził, że ma być lekko. Są łzy ale kto powiedział, że tylko uśmiech jest dla mnie zarezerwowany. Jest strach, ale tylko głupiec się nie boi.
Takie jest zycie Bianko i ty doskonale o tym wiesz. Ty wiesz co masz zrobic, ale z dużej sympatii do ciebie daje ci tego mojego przysłowiowego misia, z nadzieją, że To cię wzmocni  i da taka samą wielką energię, jaką Wy mi daliście.
Kopnij się w kostkę jak nic nie czujesz, wsadz sobie ogórka w oko jak przestałaś korzystać z oczu, albo wróć do swoich poprzednich postów by przypomnieć sobie, że jesteś pełna energii.

Kieruję do Ciebie te same słowa, które Ty kierowałaś do mnie. Ja wiem, że ty wiesz co masz zrobić.

Co zaś do samego wampiryzmu, ja już swoje zdanie w tej kwestii wypowiedziałam wyczerpująco we wcześniejszych forach i jak do tej pory zdania nie zmieniłam.
Mogę się bronić ale nie będę się mścić. Mogę skarcić ale nie będę postepować jak oni.
Lecz nie będę wobec nich bierna, bo nie leży to w mojej naturze. Ot tyle.
A swoja drogą o jakiej formie zemsty mówicie w kwestii wampirów? Zabrudzenie swojej energii, dla mnie nie jest zemstą, ale tylko skarceniem, takim pstryczkiem w nos.
Polemizując dalej, jakie formy zemsty przewidujecie dla wampira energetycznego?
Czy mszcząc się na nich nie staniemy się tacy sami?

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

60

Mówiąc o zemście na wampirze energetycznym miałem na myśli nie zabrudzenie własnej energii, tylko uniemożliwienie mu pobranie jej od siebie i zabranie energii od niego tak, żeby poczuł się tak jak jego ofiary.

A co do zemsty:

A kwestia zemsty... cholera... jest problem, dawno temu rozumowalem w kategorii zemsty, ale od dosc dawna po prostu dzialam, tak jak uwazam za sluszne

To ta droga wydaje mi się najsluszniejsza, trzeba "zajrzeć w siebie" i zrozumiec czy taka drobna kara nie przyniesiemy wiecej dobra niz zla, ale nigdy po to by zaspokoic gniew.

61

Tylko ja nie mówiłam o zemście na wampirach...

Nie życzyłabym komuś zła...życzyłabym tylko tego, by spotkało go dokładnie to samo co zrobił mi.
Wiem, że Twoje słowa są słuszne i mądre, Sylwio.
Można zostawić zemstę w rękach bogów, losu, opatrzności która "wie lepiej"
Pełna złości myśl może być już wielkim zaklęciem...A moje myśli są chrześcijańsko bardzo nieczyste i pełne złości.
Ale i tę stronę, ciemną powiedzmy, ma każdy z nas. I ja ją mam. Czuję ją w sobie jak nigdy dotąd. Dwie osoby skrzywdziły mnie bardzo rozsypując mój świat. Nie potrafię życzyć im dobrze. Mam ochotę powiedzieć im właśnie-nikt nie sprowokuje mnie bezkarnie.
Skoro mamy nie robić nic, nie wywierać zemsty, to może nie powinniśmy tak naprawdę oddziaływać na nic?
nie wiem, nie wiem, nie wiem, ale słucham siebie i to "złe" jest bardzo wkurzone. A ponieważ ma skrzydła smoka, więc może zemsta nie jest najgorsza, nie wiem.
Tak, to prawda, moralnie się pogubiłam. Ale nie chcę wkręcić się w chrześcijański schemat wybaczenia, wolę wierzyć w sprawiedliwość. Niech nikt nie buduje swojego szczęścia na cudzym nieszczęściu a nie stanie się nigdy obiektem zemsty, czyż nie?

Dziękuję, Bianka.

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

62

Bianka,12-05-2005, 18:49:06 napisał/a:

Nie życzyłabym komuś zła...życzyłabym tylko tego, by spotkało go dokładnie to samo co zrobił mi.
Wiem, że Twoje słowa są słuszne i mądre, Sylwio.
Można zostawić zemstę w rękach bogów, losu, opatrzności która "wie lepiej"
Pełna złości myśl może być już wielkim zaklęciem...

Chyba mało jest ludzi, którzy nie pomyśleli by chociaż raz po wyrzadzonej krzywdzie, żeby winowajcę spotkało to samo. Jest też tak częśto jak mówisz, że takie słowa nabierają naprawdę potężnej mocy. Znam z opowiadań kilka przypadków.
Kwestia zemsy, Bianko istotnie jest trudnym zagadnieniem. Czasem okazuje się, że chwilowa złość na kogoś nam po prostu mija i okazuje się niewarty naszej zemsty, czasem jednak są osoby, które nie mogą zaznać spokoju jeśli nie dostaną wyrównania krzywd. Jednego możemy być pewni wcześniej czy później winny dostanie za swoje, a pozostaje tutaj też pytanie czy obiekt naszej zemsty wyrządził nam krzywdę z premedytacją czy może to był jakiś nierozważny impuls i gdy już mu odpłacisz dowiesz się nagle, że wcale nie był taki najgorszy.
Osobiście potępiam szczególnie jak na razie zemstę, która jest podstępnym długoterminowym planowaniem jak zaszkodzić winowajcy. Pewnie dlatego, że ja łatwo zapominam smile  Jednak z drugiej strony jakby każdy za wszystko chciał się mścić to mielibyśmy tutaj nieustające vendetty i szybko nastąpiłoby wyludnienie, więc może warto myśląc o zemście postarać się przede wszystkim przeanalizować całą kwestię winy i sensowności kary zgodnie z własnym sumieniem.

Pozdrawiam

Przed mgłami nocy
Idź za swoją gwiazdą
Ona strzegąc cię
nigdy nie zgaśnie.

63

Co do "łowców wampirów", to mam dziwne wrażenie, iż sam takowym jestem.... a przynajmniej kiedyś byłem. Dziwna sprawa, że miecz pewnie leży mi w dłoni mimo iż nie znam się na sztukach walki. Tak, każdy ma w sobie "ciemną" stronę, mniej lub bardziej groźną gdy zawładnie ciałem. O swoim przypadku wolałbym mówić tylko z Hagalem osobiście. Mimo wszystko chociaż jestem "potulny jak baranek" i spokojny, to gdybym kiedyś się z wami widział i zobaczył kogoś takiego próbującego swoich sił w kierunku któregos z was mógłbym się nie powtrzymać i kolesia "postraszyć". Może i mam 157 cm wzrostu i 16 lat, ale gdy zapanuje nade mna wściekłość znacznie przybywa mi sił (niestety sprawdziłem kiedyś w praktyce  sad ), czego naprawdę się wystrzegam i szczerze mówiąc boję. Ale przed nimi można się bronić.

Wiara jest kluczem. Jeśli wierzysz, wszystko jest możliwe.

If history is to change, let it change. If the world is to be destroyed, so be it. If my fate is to die, I must simply laugh.

64

Hunter,27-05-2005, 20:37:37 napisał/a:

Co do "łowców wampirów", to mam dziwne wrażenie, iż sam takowym jestem.... a przynajmniej kiedyś byłem. Dziwna sprawa, że miecz pewnie leży mi w dłoni mimo iż nie znam się na sztukach walki.

Mnie nie wydaje się to brzmieć dziwnie. Takie odczucia mogą być jednym z dowodów na istnienie reinkarnacji. smile

Hunter,27-05-2005, 20:37:37 napisał/a:

Może i mam 157 cm wzrostu i 16 lat, ale gdy zapanuje nade mna wściekłość znacznie przybywa mi sił (niestety sprawdziłem kiedyś w praktyce  ), czego naprawdę się wystrzegam i szczerze mówiąc boję. Ale przed nimi można się bronić.

Posiadanie takiej siły nie jest niczym złym o ile jesteś w stanie nauczyć się kierować ją we właściwą stronę. W końcu z jakiegoś powodu los chciał Cię tak wyposarzyć.
Pozdrawiam

Przed mgłami nocy
Idź za swoją gwiazdą
Ona strzegąc cię
nigdy nie zgaśnie.

65

Hmm też racja, ale z tą siłą jest mały problem, że nie zawsze może obrócić się w dobrym kierunku, toteż muszę cały czas nad sobą panować hmm

If history is to change, let it change. If the world is to be destroyed, so be it. If my fate is to die, I must simply laugh.

66

Kazda energia moze zostac uzyta w rozny sposob. Jednak lepiej nauczyc sie nad nia panowac. Gdyz tylko w ten sposob bedziesz pewien, ze przypadkowo nie wyrzadzisz komus krzywdy. Swoja droga, ja korzystam z tego typu energii ktorej tak sie obawiasz. Bardzo przydatna, nie tylko w przypadku walki smile

Bezsens jest jedynym sensem w nonsensie

67

Hunter tak jak ręka uzbrojona w nóż nie zabije bez twojej woli, i bez niej nie pokroi chleba,
tak energia bez twojej woli nie wymknie się rozumowi.
Wszystko co jest częścią Ciebie, jest Tobie posłuszne.
Wystarczy zdawać sobie z tego sprawę.