26

Odp: lekcja samoobrony

Powiem Ci tak Szerszen mój drogi. Ten drugi artykuł przestałem czytać kiedy doszłem do momentu "Czy chodziłeś na kursy walk Wschodu".
Pierwszy mniej więcej potwierdza moje słowa co do grzechu.
Trzeci rzeczywiście jest ostrzejszy, ale wolę tzrymać się katechizmu niż artykułów w necie.

Moim zdaniem nie robię nic złego dopóki nie szkodzę innym ludziom. Nie sądzę również by Bóg miał mnie wrzucić do piekła za samo to, że zajmuję się magią w celach ułatwienia sobie życia. W końcu nie kradnę, nie morduje, nie gwałce itp. itd. Mam więc być poczytywany na równi z np. seryjnymi zabójcami?

27

W myśl zasad wiary rzymsko-katolickiej postępujesz źle - i Twoje widzimisię tego niestety nie zmienia. Te artykuły powstawały właśnie po to aby wyjaśniać wątpliwości. Poczytaj może poza katechizmem co leżało u podstawy religii monoteistycznych.

W myśl własnej wiary, możesz robić co chcesz... i nikt Ci tego nie zabroni a czy "na gorze" będzie Cię sądził Jahve, czy ktokolwiek inny (i czy wogóle) i jaką miarę do tego przyłoży - tego absolutnie nikt nie wie, jeśli jednak nie wyznajesz zasad jakiejś wiary, uczciwie jest się pod nią nie podpisywać.

Równie dobrze można założyć, że nie ma piekła, skoro Bóg jest miłością nieskończoną i zawsze wybacza ;-) - ew. że jest puste.

Nie trzeba być katolikiem, czy chrześcijaninem aby być dobrym człowiekiem.

Zmienic religie jest prosto, zmienic swiatopoglad jest szalenie trudno, poniewaz trzeba samemu przeprowadzic operacje na wlasnym mozgu tepym skalpelem.

28

Nie do nas należy osąd.
Do nas należy badać, jakie zamiary ma wobec nas Bóg (lub coś, co jest nad nami - ja akurat uznaję Boga). I jego wola powinna wpływać na nasze postępowanie.

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

29

mnie zastanawia jedno...
co katolickie dusze tu szukają?
i jeszcze próbują usprawiedliwiać swój pobyt tutaj oraz zainteresowania niekoniecznie idące w parze z katolickim systemem wartości duchowej :>

"Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie jasny jest lot sokoła"

30

Kto powiedział, że ja jestem katolikiem? Wiara w coś większego od nas, coś niezrównanie potężnego jest zaszczepiona w nas od początków... być może jesteśmy zagubionymi owieczkami, którzy szukają nowej drogi? Każdemu zdarza się zgubić, a kto uważa inaczej, ba! jeżeli uważa, że nigdy mu się to nie przydarzyło i nie przydarzy, to moja opinia jest trywialna...

31

Łamię jakies zasady forum rut? Jak tak to napisz do hagala jakie i on da mi bana. A jak nie to w czym Ci przeszkadzam?

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

32

nie wiem czego sie doszukujecie w mojej wypowiedzi ale nic nie pisalam by ktos mi przeszkadzal, tylko wyrazilam zastanowienie odnosnie poruszenia tego tematu 'katolikow' zastanowilo mnie czego takie osoby moglyby szukac.
wywnioskowalam ze jestescie wiary katolickiej, a w waszych wypowiedziach jest duzo usprawiedliwien.
no coz... moge to zostawic bez komentarza, jesli chodzi o agresje czy cos tym podobnego co objawiacie w odpowiedziach

"Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie jasny jest lot sokoła"

33

Rut, ja wcale się nie gniewałem, gdyż nie jestem katolikiem. Poza tym każdy czegoś w życiu szuka. Jak ktoś czuje sie obrażony, to niech to zachowa dla siebie, bo nie zna osoby, która siedzi "po drugiej stronie" wink

34

Ja w odpowiedziach żadnej agresji nie objawiam to raz. Jakbym objawial to latałoby tu tyle niecenzuralnych słów że można by nimi uzupełniać słownik przekleństw wink. A dwa to jest to że wcale się nie usprawiedliwiam tylko tłumaczę cierpliwie moją decyzję dlaczego się tu znajduję.

35

Ech, a ja się zgadzam z Rut. Znam dobrze historię kościoła katolickiego, który od wieków chciał nawrócić wszystkich na swoją wiarę, kiedy trafiło mu się troszkę więcej władzy, od razu był w stanie użyć siły, by przekonać innych. Na szczęście mam 21 wiek, i sami wybieramy. To, że Ty uważasz coś za grzech ciężki, bo tak Ci powiedziano nie znaczy, iż jest to końcowa prawda.

Poza tym, według kościoła katolickiego samo zarejestrowanie się, spowodowane ciekawością jest grzechem.

Co do tarcz ochronnych, chronią one Nas przed złym oddziaływaniem cudzej energii na naszą aurę, dlatego lepiej jest je lepiej zakładać bez wyraźniejszych powodów. Osobiście mam kontakt z wampiryzmem energetycznym z wielu stron. Dlatego lepiej jest mieć między innymi założone tarcze każdego dnia.
Też tworzę je przez wizualizację połączoną z medytacją.