Temat: zlosc i gniew

Witam was wszystkich, coz moglbym Wam powiedziec o sobie. Jestem tu przypadkiem , pelno jest druidow pewnie i forum z tematem zwiazanych. Nardziej jest mi bliskie co przeczytalem tutaj : natura , barwy czlowieka i poznanie......blizesze jest mi to niz kazanie w oksciele. oczywiscie z energia jest moj tema tzwiazany a w tytule co wyzwala ja i wyzwalalo... Otoz przez czas jakis pol roku , moze dluzej ale nie wiele robilem wszystko w zlosci i gniewie, to bylo moja energia, dla mnie chyba jedna zbyt dluga, poniewaz teraz gdy nie ma bodzca do emocji tych zagoscil spokoj , lecz bez wolnosci , kreatywnosci do dzialania , checii.....powiedzcie ,,,,, mam mu dac sie wypalic, czy moze sie zmusic dod zialania . nie jestem wariatem , psychopata a jedynie jak Wy tak mysle kontemplujacy z soba. nie licze na pomoc , bo takowej nie potrzebuje a o zdanie mam nadzieje podobnych mi . wiec sie pytam dac sie wypalic , samo przyjdzie czy moze zmusic i niech poniesie. pozdrawiam

2

Odp: zlosc i gniew

Wygląda mi to na proces dorastania - i zupełnie bez złośliwości to mówię. Ja bym robiła wszystko, żeby jeszcze jak najdłużej się palić. Nie jechałabym na złości czy gniewie, ale znalazłabym inne równie silne, ale mniej niszczące a bardziej budujące, siły. Przede wszystkim myślę,że nie ma co żałować, bo gdyby gniew był nadal potrzebny, na pewno by sie nie skończył. Z punktu widzenia obserwatora ( a ten jest zawsze najmądrzejszy, nawet a może przede wszystkim, we własnej sprawie) wszystko ma przyczynę i skutek, dzieje się we właściwym czasie i czasami po to tylko, żeby uczynić życie ciekawszym.
Mówiąc inaczej -ja bym się zmusiła do działania smile ( o ile dobrze zrozumiałam Twoje "zmusić i niech poniesie")

smile
Bianka

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

3

Dziekuje za wypowiedz . nie spodziewalem sie tak szybkiej. Pozdrawiam Blanka. moze ktos sie jeszcze wypowie , obbiecuje ze zweryfikuje i dam znac jak zdecyduje ....

4

Hm Złość może mieć wiele powodów, jak chociażby wspomniany przez Biankę wiek (taka np burzliwa sytuacja hormonalna) czy sytuację życiową, o której nie wspomniałeś.
Trzeba tutaj rozróżnić gniew wynikający po prostu z emocji, a coś, co mógłbym określić mianem "gniewu świętego" (aczkolwiek to tylko określenie i nie oddaje pełni tego, co mam na myśli).
Dobrze by było pomedytować nad tym, często medytacje wyciszają niepotrzebne emocje i pozwalają je zrozumieć.
Gniew bez motywacji do działania raczej nie jest zdrowy, może się gromadzić i szukając ujścia być całkiem destrukcyjny (także dla ciebie).
Niektórzy adepci latami szukali własnej motywacji wink Powiedzmy, że cię rozumiem, ostatnio przechodzę przez podobny stan.

If history is to change, let it change. If the world is to be destroyed, so be it. If my fate is to die, I must simply laugh.
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

5

ukierunkowanie

"Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie jasny jest lot sokoła"

6

Witam Was wszystkich!!!
przeczytalem ze zlosc , owa energia tkwi we mnie bo jestem mlodziencem. Nie chcialem zarzeczac temu faktu , poniewaz chcialem przeczytac o wszystkim. wiec teraz przyszedl czas , hormony w moim wieku juz nie sa tak gorace , a mam 30 lat.
czytalem o runach symbolizujacych date urodzenia i co za tym idzie , pewne nadaja czlowiekowi znaczenie, cechy, zagrozenie. Moj znak to MANNAZ.
zrodlem owej energi byla osoba !!! zwiazana ze mna w bliskim stosunku.
to tyle do wyjasnienia.
prosze o posty , dziekuje za zainteresowanie

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

7 Ostatnio edytowany przez Anuszka (2011-01-28 11:36:58)

hmmm i na co to komu było? Tymczasowy sprawdzałeś ludzi czy jak?
Skoro znalezłeś już źródło swojego złego samopoczucia to po co dalej ludzi pytałeś?
Ja mam inny problem, macie jakiś sposób na zmiane nastawienia? cały czas jestem zmęczona, nie mam ochoty na działanie, sfrustrowana porażkami, zaczynam mieć podjeście do życia: po co? i tak się nie uda.
Nigdy taka wcześniej nie byłam. W życiu osobistym zaszły wielkie zmiany, teraz mieszkam z moją drugą połówką. Niby powinno być fajnie a mnie się nic nie chce. Chce odzyskać moją energię! Moze powinnam kogos poprosic o jakiś prezent, w końcu nic tak nie poprawia humoru, jak kupowanie złota.

8

Słuchajcie - a może tak po prostu : bo tak zawsze jest...może nie zawsze....inaczej: bywa tak,że po osiągnięciu celu jest nam wewnętrznie źle. Okazuje się, że cudownie jest do celu dążyć a nie go osiągać. To niby banał. W związku też tak chyba bywa - ludzie dążą do czegoś razem, np. do wspólnego zamieszkania, po czym udaje się cel osiągnąć i jedyne co się pojawia to smutek. Ale tak się dzieje w życiu ludzi, którzy nie potrafią stawiać sobie nowych celów. Może najlepiej jest więc nowe cele sobie wytyczyć i jechać dalej ! smile Życie i to wszystko co w nim osiągamy i przeżywamy, powinno być jak orgazmy - cudownie się do nich dąży, same w sobie są wspaniałe ale potem...potem trzeba myśleć już o następnym. Takie fale życia - ten fantastyczny rytm dążenia do spełnienia (w jakiejkolwiek dziedzinie) to ratunek przed zgorzknieniem, smutkiem i niewytłumaczoną tęsknotą. Myślę, że wielu ludziom brakuje entuzjazmu i powinni zakumplować się z wiatrem. Cała sztuka polega na tym, aby się do niego za bardzo nie przywiązać smile

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.