Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

26

Odp: sny

Rzeczywiscie do rozszerzenia big_smile ale mowiac o ingerowaniu w rzeczywistosc mialem na mysli zmiany ktore sie dokokoaja lub jakies sytuacje, juz bez czynienia jakichkolwiek srodkow po przebudzeniu. Cały trud w ingerencje wkladamy w Astralu. Przykład takiego wpływu jest jak dla mnie

A i jeszcze coś

Jesli nie przywiazujesz wagi do snow, to nawet "szamanski" moze nic nie zmienic. Jesli przywiazujesz duza, to mozesz w mysl ich rytmu ukladac wrecz cale zycie.

Otoz to w przypadku zwykłych snow ich interakcja zalezy tylko i wyłacznie od naszej interpretacji i wyciągniecia wnioskow z danego snu. Gdyby twoja mama w ogole nie zwracała uwagi na sny, to pewnie by nie zatelefonowała do ciebie...

27

Po przemysleniu... musze przyznac racje.

To znaczy tak:
"Sny szamanistyczne" a raczej cos co mozna roboczo by bylo nazwac "nieswiadomymi podrozami szamanskimi" moga wplywac na rzeczywistosc/zmieniac cos w naszym zyciu i w zyciu innych osob, bez wzgledu na to czy przywiazujemy do nich wage czy nie.

Sny zwykle, moga wplywac jedynie jesli przywiazujemy do nich jakakolwiek wage/zwracamy na nie uwage etc.

Zmienic religie jest prosto, zmienic swiatopoglad jest szalenie trudno, poniewaz trzeba samemu przeprowadzic operacje na wlasnym mozgu tepym skalpelem.
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

28

Bianka,18-11-2005, 09:55:09 napisał/a:

Czy każdy sen jaki śnię zmienia coś w moim życiu po przebudzeniu?

Z reguły nie śni nam się coś co nie miałoby dla nas jakiegoś  mniejszego lub większego znaczenia, więc myślę, że tak, a przynajmniej w dużym stopniu.  Kwestia tylko podejścia do nich jak zauważył w kilku miejscach Szerszeń.
Osoby, które nie przywiązują wagi do snów praktycznie ich nie pamiętają, więc sądzę, że być może nie dane im jest otrzymywać przez nie wskazówki, jednak jeśli należysz do ludzi, którzy wierzą w ich moc automatycznie dajesz pewne przyzwolenie na komunikację z bytami astralnymi jak Opiekunowie Duchowi tą drogą. Inna kwestia to pozostaje właściwe rozumienie snu czy np. ostrzega przed zagrożeniem, czy radzi jak coś ulepszyć czy może wyjaśnia kwestie z przeszłości, które Cię nurtowały i nie skłania do żadnych działań obecnie.

Pozdrawiam

Przed mgłami nocy
Idź za swoją gwiazdą
Ona strzegąc cię
nigdy nie zgaśnie.
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

29

Pomyślałam sobie trochę nad tym wszystkim i mogąc się nieco pogubić w szerszeniowych pomysłach :

A co powiesz na sen, w ktorym mojej mamie snilo sie ze sie topie???

Efekt... poranny telefon...
Astralu tu raczej nie bylo, ot zwykly sen symboliczny, a jednak oddzialywal, bo przyniosl rezultaty na planie materialnym.

...mimo wszystko nie przemawia do mnie to,że jedynie w "rzeczywistości astralnej" możemy coś zmieniać. Bo w czym jest ona lepsza od rzeczywistości snu? Skąd wiemy czy nie jest przypadkiem tak,że świat snu, rzeczywistość snu jest o wiele potężniejszym nośnikiem zmian, wpływów na rzeczywistość jawy, niż ów astral?
Krótko-nie trafia do mnie, nie kupuję tej teorii.Myślę,że życie daje nieco więcej możliwości-choć niektóre są mniej spektakularne w swojej formie, i przez to niedoceniane. Porównałabym to do ziół i antybiotyków-gdzie ziołami są sny a antybiotykiem astral.

Pomysł z telefonem od mamy...zastanawiam się ile takich "ostrzeżeń" ludzie dostają co nocy, tylko je ignorują , albo nie wierzą, nie przywiązują do nich wagi.

Szerszeniowa wizja uzależnieniea się od snów :

Jesli przywiazesz nadmierna wage, mozesz podporzadkowac swoje zycie snom a to tak jak podporzadkowanie swojego zycia "jednokierunkowej wrozbie".

również do mnie nie przemawia, być może dlatego,że do głowy nie przyszłoby mi przyrównywanie snu do wróżby.
Bo sen jest, moim zdaniem - światem, rzeczywistością właśnie, rzeczywistością snu. Nie traktowałabym snów tak instumentalnie jedynie-jako wskazówki, rady, ostrzeżenia. Sen to świat a nie podpowiedź jak żyć.
I-tak, wierzę w to,że rzeczywistość jawy i rzeczywistość snu przenikają się i wzajemnie na siebie wpływają (nawet jeśli nie pośredniczy w tym astral) choć zdaję sobie sprawę z tego,że nie każdemu łatwo jest to zaobserwować a nie każdy ma dar łaski, która pozwoliłaby mu przyjąć rzeczy, o których jeszcze nie WIE, za prawdę, bez dowodów. (proszę tu nie odnosić tego do wiecznego dylematu "rozum a serce", "czucie a empiria"- piszę to by uniknąć fochów jakie się wcześniej zdarzały)

Pozdrowienia, miłego dnia,

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

30

Sny Bianko, z tego co wiem, wsrod ludow pierwotnych, zwlaszcza tam gdzie stal na wysokim szczeblu kult zmarlych byly interpretowane wlasnie jako rady dawane przez przodkow. Bywalo iz od tych rad uzalezniano losy plemienia a nawet narodu. Do dzis z tego co wiem, istnieje jeszcze plemie - bodajze w Afryce, ktore zyje wlasnie zgodnie z rytmem swoich snow.

Tak, sny oddzialywuja, niektore mozna uznac za wrozebne... inne za stany szamanistyczne - bywa iz wywolane nieswiadomie, ale sa tez sny, ktore sa okruchami naszej przeszlosci, bywa iz sa jdynie zbitkami symboli z filmow ostatnio ogladanych.

Byl czas, gdy tlumaczylem sny - dziennie trafialo ich do mnie kolo 100 (nie, nie pomylilem sie o 0 ;-)) moglem na ich bazie odczytac czesto kwalek programu telewizyjnego z dnia poprzedniego a jednak mimo to trzeba bylo przebic sie przez te "narzucona medialnie" i swieza symbolike, do wlasciwego jadra. Sny mozna przyrownac do mysli

Kazda mysl ma sile sprawcza sama w sobie, bo taka jest jej natura, ale nie oznacza to iz cokolwiek sobie nie pomyslimy, to sie stanie. Tak samo jest ze snami - daja nam pewne obrazy i symbole ale nie kazdy mowi o przyszlosci, tak samo jak sa wspomnienia, tak i sa sny, ktore na swoj sposob obrazuja przeszlosc, one juz nie wplywaja... chyba ze na obraz przeszlosci, jesli zaczniemy na niego patrzec przez ich pryzmat. Daleki bym byl od tworzenia "Universum snow", bo moim zdaniem jest zbedne.

Zmienic religie jest prosto, zmienic swiatopoglad jest szalenie trudno, poniewaz trzeba samemu przeprowadzic operacje na wlasnym mozgu tepym skalpelem.

31

Sny Bianko, z tego co wiem, wsrod ludow pierwotnych, zwlaszcza tam gdzie stal na wysokim szczeblu kult zmarlych byly interpretowane wlasnie jako rady dawane przez przodkow. Bywalo iz od tych rad uzalezniano losy plemienia a nawet narodu. Do dzis z tego co wiem, istnieje jeszcze plemie - bodajze w Afryce, ktore zyje wlasnie zgodnie z rytmem swoich snow.

No i cóż?

Nie mówię,że w snach nie ma nigdy rad. Mówię jedynie,że nie są one całe tylko radami.

To chyba oczywiste...? :blink:  A może nie aż tak oczywiste  jest to wogóle jak jest to oczywiste dla mnie.

Tak, sny oddzialywuja, niektore mozna uznac za wrozebne... inne za stany szamanistyczne - bywa iz wywolane nieswiadomie, ale sa tez sny, ktore sa okruchami naszej przeszlosci, bywa iz sa jdynie zbitkami symboli z filmow ostatnio ogladanych.

To,że komuś śni się Wampir, po tym jak oglądał Drakulę, nie musi oznaczać,że sen nic nie znaczy, nic nie mówi. Sen ma swoje środki, adaptuje sobie różne obrazki, również te, które wydają się być przygłupie, jak postaci z przygłupiastych gier komputerowych, czy potwory z horrorów klasy B. Oglądanie ich może obudzić w nas właśnie tę strefę, o której na codzień zapominaliśmy.Ale czy przyśni ci się potwór z wczorajszego filmu, czy też bardzo oryginalny, twój prywatny, niepowtarzalny potwór-treść, przesłanie snu, będzie niezmienne (np takie,że czegoś się boisz, albo przed czymś chowasz albo cokolwiek innego-zależy od szerszego kontekstu snu)

Kazda mysl ma sile sprawcza sama w sobie, bo taka jest jej natura, ale nie oznacza to iz cokolwiek sobie nie pomyslimy, to sie stanie. Tak samo jest ze snami

Ależ ja absolutnie nie utrzymuję,że każdy sen jest snem proroczym! Że się spełnia! Że co ci się przyśni, to się stanie! Na miłość Bogów!
Nie, nie, nie, nie ,nie...
Chodzi tylko o przenikanie się wzajemne świata snów ze światem jawy-o wpływ, jaki wywierają na siebie.
Powiem odwołując się do Twojego przykładu- Oglądasz w tv Potwora-śni Ci się Potwór...................a teraz tak - Śni Ci się potwór i na jawie spotykasz Potwora.

(Ale jeśli szukać będziesz Potwora takiego jak we śnie-z makabrycznymi wypustkami, pokrytego odrażającymi cieczami i wydającego z siebie mrożące krew w żyłach, nieludzkie okrzyki, możesz nie zauważyć,że potworem ze snu jest na jawie urzędnik Urzędu Skarbowego)

Co do istnienia owego świata snów....-ja nie mam żadnych wątpliwości.
Nie muszę go tworzyć ponieważ on jest i istniał zanim przyszłam na świat i będzie istniał po mojej śmierci.
Nie ma dla mnie wątpliwości co do istnienia Świata Snów. Tak jak nie ma dla mnie wątpliwości co do tego,że istnieje mój Duch Opiekuńczy. Co więcej powiem Ci,że jego adresem zameldowania jest właśnie ów Świat Snów wink

Pozdrowienia, Bianka

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

32

To to jest swiat Duchow a nie swiat snow... ;-)
Sny sa jednym z jezykow ich komunikacji z nami... dsotepnym dla wiekszosci ludzi... jak chodzi o odbieranie.

33

W sumie wszystko jedno jak to nazywasz.

Powiedziałabym,że w Świecie Duchów jest Kraina Snów smile

Bo nadal nie uważam,że sny to tylko środek.

Jakiś hinduski filozof powiedział kedyś: "Co byś zrobił, gdybyś obudził się i okazałoby się,że całe twoje dotychczasowe zycie to był tylko sen"

Pozdrawiam

34

Juz mi kiedys ktos zadal to pytanie... bez chwili namyslu odpowiedzialem iz "obudzilbym sie po raz kolejny" ;-)

Wkraczamy na grunt filozoficzny...a ten jest grzaski... ;-)

35

No brawo. Odpowiedź świetna.

"Czym całe życie? Szaleństwem?
Czym życie? Iluzji tłem,
Snem cieniów, nicości dnem,
Cóż szczęście dać może nietrwałe,
Skoro snem życie jest całe,
I nawet sny są tylko snem!?

mój ukochany Pedro Calderon de la Barca smile

36

mam nieraz takie sny znaczy czasami raz na miesiąc