Temat: MODLITWY DO ANIOŁÓW

Zastanawiam się dlaczego na tym forum tak mało mówicie o Aniołach, przecież one istnieją wśród nas. Ich rozwój duchowy wyprzedza nas o miliony lat, są oni w stanie pomóc nam w każdej sytuacji. Znajdą dla nas najlepsze wyjścia, czasem pragniemy, by prosząc ich uczynili inaczej, staje się odwrotnie, lecz po paru dniach orientujemy się, iż zrobili dla nas rzecz niesłychanie dalej doskonałą. Miałem parę takich zdarzeń, nawet ostatnio spaliłem prośbę do moich Aniołów, uczynili coś innego niż chciałem, a jednak uczynili dziesięciokrotnie lepiej niż w moich niedoskonałych zamysłach. Nasi Aniołowie zostali stworzeni przez Boga aby nam pomagać w życiu i doskonaleniu naszego ducha.
Najlepiej prośby sprawdzają się kiedy spiszemy je na czystej kartce, potem ową kartkę spalimy i spuścimy z wodą w zlewie bądź w "WC". Wyzwolimy wtedy dwie potężne energie żywiołów - ognia i wody. Już spisując prośbę zatwierdzamy, iż pragniemy aby owe się spełniło, oczywiście pisząc ową prośbę należy już wtedy podziękować za spełnienie i pomoc - napiszcie to na kartce. Po spaleniu energia słów unosi się w zaświaty, więc by dopełnić tego rytuału powinniśmy koniecznie spuścić  z wodą powstały po spaleniu popiół. Jeśli ktoś mieszka blisko rzeki, strumyku, popiół ten wrzuca właśnie tam. Potem tylko już czekacie na spełnienie prośby, bądźcie pewni, iż taka prośba napewno się spełni. Tylko nie proście o pięniądze, lecz o sprawy duchowe, jak: o miłość, o radość, o wewnętrzny spokój, o lepszą pracę, w której więcej będziecie zarabiać, o uśmiech i przychylność losu, o piękno i wdzięk, o pomoc w nauce itp.

2

Odp: MODLITWY DO ANIOŁÓW

Dlaczego? Nie odpowiem za innych, mogę jednak za siebie.
Po pierwsze dlatego,że nie przepadam za Bogiem, którego kompanami są owe anioły. I nie przepadam za samymi aniołami.
Piszemy tu jednak sporo o Duchach Opiekuńczych, a z punktu widzenia szamanizmu są one jak anioły właśnie. Anioły być może faktycznie są miłe a jednak brak im jakoś równowagi, jak na mój gust są zbyt słodkie, opowiadają się po jednej stronie barykady i są takie...pełne pompy, takie ciut zbyt efektywne. Czasami pokazują nieco ludzkiej twarzy i wtedy nawet je można polubić.
Ogólnie każdy lubi co innego:)

Pozdrowienia,Bianka.

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

3

Anioły....
też mają swoje charakterki...
Jedne milusie... inne złośliwe...
Nie powiem że wrogo na nie patrzę, gdyż pewnego czasu prześladowały mnie, dostawłam figurki przedstawiające aniołka od obcych ludzi. To była czysta plaga smile
nie wime co o tym myśleć.
Ale wiem, że sa różniste, różniaście.

"Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie jasny jest lot sokoła"

4

Tak? A moim zdaniem wszystkie takie same:)

Gdybym dostrzegła w nich pewną złośliwość, pewnie bym je polubiła.Ale dostrzegam tylko cukierkowe dobro, przed którym chronię siebie tak samo jak przed zzzzzłem ]:-(
Może to kwestia spojrzenia. Jest taki jeden- Uriel, Ariel....jego lubię nawet.Wogóle wydaje mi się,że to kobieta-anioł:)

Pozdrowienia,Bianka

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

5

Moi drodzy wasze pojęcie o Aniołach jest fałszywe, ponieważ tak naprawdę niewiele o nich wiadomo. Religia chrześcijańska ma swój opis Aniołków, często fikaśnych i zabawnych. Anioły widzą dzieci małe do dziewiątego roku życia. One się z nimi bawią, bo są dziećmi. Przyjżyjcie się kiedyś dziecku, które często uśmiecha się patrząc za głowę dorosłej osoby. One widzą Aniołka, który go zabawia. Jednak z biegiem czasu Anioły przestają patrzeć na nas jak na niemowlaki, pomagają nam, wyciągają do nas rękę, lecz my zapominamy o nich, gdy pomyślę o tym - robię się smutny. Tak naprawdę Anioły, Serafiny i Duchy Opiekuńcze to nic innego jak Istoty Duchowe, które są nam pomocne.

A teraz odnośnie Rut, jeśli prawdą jest, iż dostawałaś figurki przedstawiające Aniołki, to bardzo dobrze, ponieważ Twój Anioł pragnął się z Tobą skontaktować, przekazać Ci coś oraz przypomnieć o sobie. Aniołowie są znacznie bardziej związani z ludźmi niż jakiekolwiek inne duchy. One zostały stworzone właśnie w tym celu aby nam pomagać, one istnieją i są z nami od chwili naszego rozwoju w łonie matki. Proszę was o przeczytanie następujących książek:
"Do miłości stworzeni" - Elisabeth Poll oraz "Planeta Aniołów" - Elisabeth Poll.
Otworzą się wasze oczy na świat.

Bianko jak ty chcesz uprawiać magię skoro nie wierzysz w Boga, zastanów się nad swoim postępowaniem. W całej religii nie chodzi o nazwę najwyższego istnienia - Bóg, Stwórca, Jahwe, Kriszna, Rama czy jakiekolwiek inne nazwy. We wszechświecie istnieje hierarchia, począwszy od istot niższych nam, do kolejno - nas, duchów opiekuńczych, Serafinów, Aniołów, Ellochimów, Mistrzów Wniebowstąpionych, aż po Naszego jedynego Stwórcę, który został zrodzony z MIŁOŚCI. Jeśli potrafisz kochać...czemu nie wierzysz we wszechobecność, bez mocy unifikującej pochodzącej od Boga, nie mogłabyś uprawiać jakiejkolwiek magii, pewnie nawet byś nie istniała. Moc unifikująca budzi się w nas gdy wierzymy, objawiają się wtedy w nas takie zdolności, jak: telepatia, telekineza, jasnowidzenie i jasnosłyszenie, teleportacja, bilokacja - przebywanie w wielu miejscach naraz, a ciekawą rzeczą są podróże poza czasem i przestrzenią. Lecz to tylko namiastka tego, co jest dla nas możliwe. OBUDŹ SIĘ KOBIETO< W BOGA TRZEBA WIERZYC!!!
Możesz mnie krytykować za te słowa, są nieco pikantne, przepraszam, ale troszkę mnie poniosło za względu na wasze poglądy dotyczące Boga i Aniołów. Zainteresujcie się także ezoteryką, a nie samą magią. A przecież istnieje magia oparta na magii Aniołów.
Pismo enochiańskie pochodzi od przekazów Enocha, istoty która żyła już na tej Ziemi przed narodzeniem Jezusa, zerknijcie trochę głebiej w zagadnienia ezoteryki, a mówię teraz przecież o magii - ( to, to tylko zwykła zachęta)
Pozdrowienia przesyła wiecznie szczęśliwy Thiwaz_Light...

6

Mój Drogi Wiecznie Szczęśliwy!

Czy Ty wogóle czytasz to co ja piszę?
Gdzie napisałam,że nie wierzę w Boga o którym piszesz?
Gdzie napisałam ,że nie wierzę w Anioły?

Ja Wierzę We Wszystko.

inną sprawą jest to,że nie przepadam za Aniołami ani za chrześcijańskim bogiem.Wolę innych bogów, inne bóstwa. I inne istoty niż anioły. Czy wierząc w nie trzeba je lubić? To Ty się obudź-świat nie jest czarno biały i tak prosty jak się Tobie wydaje, przyjacielu.

Twoje słowa nie sa pikantne, nie masz za co przepraszać, są może nieco nawiedzone, ale bardziej smieszą mnie niż gniewają.

A teraz o owych istotkach, które widzą dzieci. Jak byłam dzieckiem , istotki, które widziałam,  bardzo rzadko były Aniołkami. Widywałam dużo rusałek i wróżek, kolorowych sympatycznych węży, babę Jagę i różne leśne stworki. Anioły rzadko.

Pozdrowienia-nie zawsze szczęśliwa, ale zrównoważona, Bianka wink

7

hm... nie mam poglądów odnośnie aniołów. To były tylko moje odczucia. neutral
Nigdy nie czułam potrzeby zagłębiania wiedzy odnośnie aniołów, ze względu na czas.
pozdrawiam Cie serdecznie. Nie oceniaj tak szybko neutral
smile

"Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie jasny jest lot sokoła"

8

No cóż może nieco pochopnie podszedłem do tej sprawy, szczerze mówiąc Bianka uraziła moje głupiutkie ego, jednak dziś jestem mądrzejszy o jedną chwilę. Wierzyć w Boga oznacza w Niego wierzyć w jakikolwiek sposób i pod jakąkolwiek postacią. Mi podoba się Bóg niematerialny, taki jest nieodgadniony i wszechobecny. Lubię widzieć Boga we wszystkim co istnieje - w ludziach, zwierzętach, przedmiotach, pożywieniu, gdyż to wszystko powstało z Niego i do Niego w istocie należy.

Każdy może mieć przekonanie do duszków opiekuńczych, ja zaś mam do Aniołów, ale również nie twierdzę, iż w rytuałach nie prosimy o pomoc rusałek czy gnomów lub salamander, gdyż to właśnie one przeważnie spełniają nasze prośby magiczne.

Bóg ma wiele form, czego nie neguję jak ograniczeni swym myśleniem chrześcijanie. Szczerze, religia chrześcijańska do wielkiego nie prowadzi, ponieważ wyklucza medytacje jako drogę rozwoju, wyklucza istnienie wszechogarniającej miłości, podług której jesteśmy równi z Bogiem. Ale to nie oznacza, że mamy się do Niego odnosić jak do zwykłego człowieka, gdyż nawet do owej istoty powinniśmy czuć bezinteresowną miłość i szacunek. Gdy względem Boga odczuwamy to samo i dla wszystkich jednakowo jesteśmy w pełni uduchowieni. Myślimy, że Bóg jest dla nas Sędzią, oczywiście że w pewien sposób jest, ale to zasada karmy jest dla nas prawdziwym sędzią, gdyż ona obraca nasze złe czyny w zdarzenia i chwile, które nas spotykają jako zadośćuczynienie. Bóg stworzył owe zasady, jest ich częścią i tak samo podlega im jak i my - ludzie. Boga należy kochać, wielbić i mieć do Niego szacunek, lecz jeśli owe normy przedkładamy nie tylko względem Jego osoby, a także względem innych istot - jesteśmy prawdziwym Bogiem, jakim Sam nasz Stwórca chciał byśmy byli. Jednakże by kochać miłością beziteresowną należy wyzbyć się zdradliwego ego, gdyż owe ego jest całą podstawą naszego złego zachowania. To od ego wywodzą się wszelkie pragnienia, a za tym walki w imię lepszych i bogatszych majątków, itd.

9

Z tego co piszesz teraz, to coTy traktujesz jak boga i nazywasz bogiem- dla mnie jest energią po prostu:)

Bianka

10

A czym jest energia w swej naturze? Wszystko pochodzi od Boga, nie czczę Boga jako postaci, lecz jako istotę niematerialną, jako ducha wszechobecnego. Wszelkie energię pochodzą od źródła, przecież owy Bóg, jakkolwiek Go nazywasz, dał początek całemu życiu, które istnieje. To takie proste. Jest to wiedz bardziej ezoteryczna niż magiczna. A przecież to tylko człowiek uwielbił otaczać się tajemnicą. Magia jest otoczona nutką tajemnicy. 

11

Thiwaz_Light,12-12-2006, 12:48:17 napisał/a:

Moi drodzy wasze pojęcie o Aniołach jest fałszywe, ponieważ tak naprawdę niewiele o nich wiadomo. Religia chrześcijańska ma swój opis Aniołków, często fikaśnych i zabawnych. Anioły widzą dzieci małe do dziewiątego roku życia. One się z nimi bawią, bo są dziećmi. Przyjżyjcie się kiedyś dziecku, które często uśmiecha się patrząc za głowę dorosłej osoby. One widzą Aniołka, który go zabawia. Jednak z biegiem czasu Anioły przestają patrzeć na nas jak na niemowlaki, pomagają nam, wyciągają do nas rękę, lecz my zapominamy o nich, gdy pomyślę o tym - robię się smutny. Tak naprawdę Anioły, Serafiny i Duchy Opiekuńcze to nic innego jak Istoty Duchowe, które są nam pomocne.

Jeśli chodzi o mój stosunek do aniołów to tutaj bym się z Tobą zgodziła.  Anioły tworzą może swoją odrębną grupę, ale można z nimi się kontaktować jak z innymi Duchami Opiekuńczymi, chociaż w dużej mierze zależy to od nastawienia osoby nawiązującej taki kontakt, czy je dopuszcza do siebie czy zbyt duże bariery ideologiczne odsuwają taką możliwość. Faktem jest, że najczęściej kojarzy się je z konkretną religią i nie patrzy się na nie pod kontekstem relacji z wszystkimi ludźmi bez względu na wyznanie.

Przed mgłami nocy
Idź za swoją gwiazdą
Ona strzegąc cię
nigdy nie zgaśnie.

12

[size=14]Dziękuję.[/size]

Pozdrawiam, Thiwaz_Light...