Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

1

Temat: Coda

Znów powracam na swoje sny...z maja,chyba z maja...
Teraz się Natura przebrała, staruchą jest już
do nowej Wiosny:)

To pierwsza odsłona, pierwsza runa z mjolnira...

-CODA-

Chodzi po zimowych polach Wiedźma
nie ona w chustce
ma rozwiane włosy
jak grzywa siwej klaczy-
Pani Ziaren śpiących śniegiem
przysypanych
czuwaniem nad ogniem chat

Śpię w uścisku
głębokiego spojrzenia węża
kieruje moimi tęsknotami
...gdzie on, gdzie ja...?
...gdzie przestrzeń pomiędzy nami...?
w bezruchu mnie utrzymuje...

Kołysze
zacina się kołysanka
na pewnym bezdźwięku
tonie, szepcie, nucie
których nie znam
nie potrafię wyśpiewać

Wyruszam w podróż
w pościg
za dżwiękiem

Wśród obcych twarzy
obcego miasta
na obcych ulicach
ściga mnie strach
śledzi moją codę

Coda jest miłości pełna

Przeraża mnie własna siła
potrafię
jeśli chcę
przegnać strach
przegnać go krwią

Strach boi się Cody

W objęcia
spojrzenia węża
powracam lekko
pokryta cętkami
wtulam się w dźwięki
gubię ją
ale potrafię ją znaleźć
wiem gdzie mieszka coda

Patrz na mnie
jak staję się silna
jak rosną mi skrzydła
jak potrafię zrzucać skórę
wężową
jak tańczę
na stopach Salome
na linie
nad przepaścią
bez strachu
kocham się
jak ogień
migocząca iskra
moje oczy
jak źródła
leczą smutki
zrozumieniem

Niedługo
gdy zabrzmi coda.

30.10.2006, jeszcze Warszawa.

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

2

Odp: Coda

Tak, nic dodać nic ująć, powędrowałem wraz z Tobą tym tropem, niesamowity wiersz, niesamowity krajobraz...Zamiatam jesienne liście kapeluszem przed Tobą, Bianko...

z  błękitnym  niebem
Arthurius

3

Lubię szelest liści pod stopami,
dla poezji
to ja się mogę pokłonić przed Tobą, Niedźwiedziu.

Żmija z Twojego wiersza wpadła w mój atramentowy krwioobieg:) Pomyślałam,że ja mogę czerpać ze snów:)

Cieplutkie pozdrowienia na zizizizimne wieczory,
Bianka

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

4

to jak wejście do umysłu owej wiedźmy... jak dryfowanie w nich. dla nas nieznane a dla niej jakze oczywiste...
smile

"Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie jasny jest lot sokoła"

5

Tak.

Jeszcze nie poznane.

Bianka

6

-------------------

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

7

Która runa przemawia do ciebie teraz silniej Jera czy Hagalaz.

Ich pieśni są do siebie podobne w tym względzie, że obie opowiadają o odwadze i pozbyciu się oporu.O, tak -opór bywa potrzebny, ale na dłuższą metę jest jak stale napięte mięśnie, szkodzi wolności i powoduje chorobę duszy.

Wszystko się zmienia, o tym mówią obie runy. Siedzisz, by wstać, wstajesz by iść, idziesz by odpocząć potem, odpoczywasz by mieć siłę znów wstać, wstajesz by iść- widzisz w tym schemacie i ZMIANĘ i CYKLE? To romans Hagalaz z Jerą. Ja tak to widzę.

Opór wynika ze strachu, wiesz że strach przed przepaścią zatrzyma ciebie w miejscu a cały świat poszybuje przecież dalej... Ja rozumiem ten strach. To też mój strach. Ale czasami jeśli nie chcemy przestąpić przez próg  drzwi zostajemy przez nie brutalnie wykopani. Pojawia się konieczność. Konieczność powstała z dylematu- "to, albo śmierć" Pewnie wiesz o co mi chodzi. Czasami bogowie wykańczają powoli, ale sami nie dajemy im szansy by przestali. Strach zabija. Hagalaz jest nierzadko lekarstwem  a Jera zrozumieniem,że trzeba przyjąć lek i zrozumieniem jak żyć by nie chorować.

Kiedyś skoczymy. Tak zupełnie bez skrzydeł. Po prostu. I nie bedzie już strachu.

Pozdrowienia,Bianka