Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

1

Temat: ONI

Mężczyźni mieszkają w domku nad przepaścią
który wisi w chmurach wśród wysokich gór
mają małe ogródki
krzesło, stół i łóżko
mają też studnię
i warczące psy
Ich dłonie i ręce pokryte są kolcami
aż po łokcie
co czyni ich niezgrabnymi w grach
Pomagają podlewać kwiaty i sprzątać
jeśli się zaprzyjaźni z małym chłopcem
wewnątrz nich
Są szorstcy i nieżyczliwi
kiedy się wejdzie do ich domów
ale nie wyrzucą cię za drzwi
zrobią to za nich ich psy
Chwyć za rękę małego chłopca odchodząc
a pójdą za tobą jak myśliwy
Wtedy skręć w drogę wśród kwiatów
a pozostaną cały czas przy tobie.

Zainspirowane snem sprzed ...wielu, wielu miesięcy

Bianka.

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

2

Odp: ONI

Bianka,23-10-2006, 19:50:26 napisał/a:

Mężczyźni mieszkają w domku nad przepaścią
który wisi w chmurach wśród wysokich gór
mają małe ogródki
krzesło, stół i łóżko
mają też studnię
i warczące psy
Ich dłonie i ręce pokryte są kolcami
aż po łokcie
co czyni ich niezgrabnymi w grach
Pomagają podlewać kwiaty i sprzątać
jeśli się zaprzyjaźni z małym chłopcem
wewnątrz nich
Są szorstcy i nieżyczliwi
kiedy się wejdzie do ich domów
ale nie wyrzucą cię za drzwi
zrobią to za nich ich psy
Chwyć za rękę małego chłopca odchodząc
a pójdą za tobą jak myśliwy
Wtedy skręć w drogę wśród kwiatów
a pozostaną cały czas przy tobie.

Zainspirowane snem sprzed ...wielu, wielu miesięcy

Bianka.

Ciekawy sen, bardzo prawdziwy. Tyle w nim prawdy co w przemyśleniach starego mędrca w przeddzień jego setnych urodzin, kiedy to siedząc przed domem na drewnianej ławeczce rozmyśla o świecie, ludziach i robi swój rachunek sumienia, jagby ten dzień miał być jego dniem ostanim.
Ciekawe Bianko, które to Twoje kolejne wcielnie- "Wiedźmo"
Pozdrawiam:
Sławomir

3

Mam wrażenie,że jedno z pierwszych, Sławomirze.

Ostatnio dostrzegłam,że moje sny są odpowiedzią na wszystko co dzieje sie w moim zyciu i że są największym źródłem inspiracji dla wszystkiego co robię- piszę, maluję, fotografuję, robię.

Ten sen śnił mi się juz dawno temu ale nie zawsze od razu jestem w stanie pojąć to co mi się sni. Nierzadko musi sporo wody upłynąć, zanim to zrozumiem. Ale to jak nauka obcego języka- im częściej będę go używała i chciała go zrozumieć, tym lepiej będzie mi to wychodziło.

Ciesze się,że jako mężczyzna uważasz,że przemyślenia moje wierszowe na temat mężczyzn przypominają przemyślenia starca w przeddzień śmierci. To oznacza,że dobrze zrozumiałam WAS.

Pozdrowienia i uściski, Bianka

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

4

Świat męskigo "narodu" jest mało skomplikowany jest to świat dominacji, walki, pędu do sukcesu, prawie pozbawiony zasad. Wsiadamy w swoje polakierowane zabawki i pędzimy, gdzie? Niewiem.
Więcej i więcej, wszystkiego, kobiet, pieniędzy, majątku, dopiero stojąc w obliczu śmierci stwierdzamy, że to co nagromadziliśmy będzie tylko źródłem konfliktów rodziny, która będzie "rzucać kości o nasz płaszcz" ale wtedy jest już jest za późno.
Mądrość strego mędrca jest dana tylko nielicznym tym, którzy z tego wyścigu wysiądą wcześniej.
W zbliżającym się czasie świąt zadusznych pamiętajmy:
"Zawsze się znajdzie się ktoś bogatszy z ładniejszym domem z szybszym samochodem z ładniejszą żoną czy też z kochanką, młodszy, przystojniejszy a więc czy warto pędzić?"
Pozdrawiam:
Sławomir
P.S Myślę, że raczej nie jedno z pierwszych klasyfikuję Cię pomiędzy 5 a 9 oczywiście są to tylko przypuszczenia.

5

Przypomniała mi się pewna powieść Nienackiego, kiedy czytałam to, co piszesz...Opowieść, którą snuje ojciec chłopca, który nie ma jednej nogi. Czy może ją ma, ale niesprawną? Nie pamiętam.
Jest tyle wymagań , jakie stawiamy przed ludźmi i tyle oczekwiań, że tak trudno jest być po prostu sobą...

Odnalazłam ten urywek z książki, który zapamiętałam:

........................................................................

Słyszeliśmy jak powiedziała: "A tu mieszka pisarz.Ma syna.Ale wiesz, to kuternoga"
Udałem,że tego nie słyszę.To samo zrobił mój syn.Zawołał do dziewcząt "Halo, dokąd idziecie" I kulejąc, poszedł z nimi na spacer w stronę lasu. A ja wróciłem do swojej pracowni, zapaliłem światło, potem siedziałem długo, skulony, przy swojej maszynie. Różne myśli i słowa przychodziły mi do głowy, ale wreszcie po prostu napisałem:

"Synu!Człowiek był istotą najgorzej przygotowaną do życia, ale przecież posiadł cały świat. Admirał Nelson miał tylko jedno oko, tak samo Kutuzow.Beethowen był głuchy. Demostenes się jąkał. Wiedziałeś jak bardzo boję się wody a przecież-jak twierdzisz- stałem się dobrym żeglarzem. Mówiłeś że pragniesz w przyszłości zostać lekarzem. Nie możesz być tylko lekarzem. Musisz być wielkim lekarzem. A wtedy wszyscy zapomną o Twojej nodze, najpiękniejsze kobiety będą się ubiegać o Twoje względy. Być może wielkość i siła człowieka kryje się w jego słabości"

Wyciągnąłem tę kartkę z maszyny, zaniosłem do jego pokoju i położyłem mu na łóżku.
Myślę,że znalazł tę kartkę i że ją przeczytał. Ale nie mówiliśmy o tym nigdy.

...........................................................................

Być może wielkość i siła człowieka kryje się w jego słabości....Czytałam tę książkę mając jakieś 15 lat i szczerze mówiąc niewiele z niej zrozumiałam. Ale te słowa wywarły na mnie wielkie wrażenie. Więc nie wymagam wiele od ludzi.Mam takie obszary, w których nie ustąpię ani na krok i nie oddam pola. Ale nigdy ta prawdziwa słabość drugiego człowieka nie jest dla mnie niczym wielkim czy istotnym. Człowiek tak wiele potrafi zrozumieć i zmienić, jeśli zechce.

Więc próbuję powiedzieć,że jakkolwiek dziwny i śmieszny nawet może się wydać człowiek ze swoimi dziwnymi i śmiesznymi nawet wadami, jest w nim zawsze wystarczająco dużo miejsca na to, by przyjmować do serca nowe wartości i przedefiniowywać szczęście- z szukania ideału na odkrywanie piękna w drugim człowieku pełnym wad. Bo to co czyni studnię szczególnie atrakcyjną, to na przykład setki kilometrów piachu dookoła niej na pustyni.

Rozumiem Ciebie.

Przyłączam się do Twojego apelu i zwolnienie, odpuszczenie sobie, odrzucenie zawziętości w dążeniu do czegoś co tak naprawdę nie przedstawia sobią większej wartości.

Bianka

PS. Co do wcieleń...Jeśli jest jakiś powód dla którego mnie one interesują to przede wszystkim taki, że pragnęłabym dotrzeć do źródeł pewnych moich cech, lęków, poglądów, słabości, uprzedzeń...dotrzeć do źródeł pewnych moich ciemnych stron.
Nawet gdyby to było jedno z pierwszych- Najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku-jak mawiał Bilbo Bagins. Czy Konfucjusz?

Bianka

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

6

piękny sen smile ma trochę symboli, świat w którym oni zyją, boją się. ich strach sprawia ze sa groźni... to powoduje respekt u tych co ich obserwują. oni zyją. oni sa. oni tkwia w tym czym sa. >.> masło maslane.  a gdy dochodzi do dotkniecia ich przez rekawice (przenosnia) bronia, walcza, tkwia w oczekiwaniu.
piekny sen smile

"Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie jasny jest lot sokoła"
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

7

a gdy dochodzi do dotkniecia ich przez rekawice (przenosnia) bronia, walcza, tkwia w oczekiwaniu.

My też...a mówi się,że moment mocy jest teraz...

Bianka

8

---------------------

9

Taką duszę można uleczyć. Zaufaj troszkę i spróbuj, zanim powiesz "tak" albo "nie"
smile

Podoba mi się to co piszesz o pokrzywach i chwastach.

Wiele chwastów to zioła i ja lubię chwasty. Nie wyobrażam sobie ogrodu bez pokrzyw. Ale zielarki to chyba specyficzny gatunek kobiet-ogrodniczek...

Pozdrowienia:)
Bianka