1

Temat: Wrzos -przynosi nieszczęście?

Przyniosłam do domu żywy wrzos w doniczce i juz dwie kolejne osoby narobiły rabanu że  przynosi on nieszczęście, ale nie umiały podać ani źródla przesądu, ani żadnych bliższych informacji odnośnie tego strasznego kataklizmu smile Ktoś wie może, o co w tym chodzi? roll

"Prawdziwa magia leży nie w poszukiwaniu nowych lądów, ale w posiadaniu nowych oczu..."

2

Odp: Wrzos -przynosi nieszczęście?

Być może dlatego,że jest kojarzony z czarownicami. W krajach takich jak Szkocja wrzos jest zawsze symbolem mocy. Kryje się nim dach, robi się z niego miotły. Wrzosowiska są miejscami pełnymi duchów, mocy i energii.To mogło sprawić,że został on znienawidzony przez tych, którzy dla mocy widzieliby inny dom-taki z kamienia czy drewna, niż otwartą, fioletową przestrzeń. Wrzos jest magiczna rośliną, rośliną leczniczą,  wrzosowiska są jedną wielką przestrzenią mocy. Opowiadam o swoich odczuciach:)

Pozdrowienia,Bianka

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

3

Wrzos, wrzos....
Wrzosie czy ty słyszysz o co Cię osądzają?
Tyle tygodni stałeś dumnie się prezentując na moim parapecie.
Twoje piękno zachwycało, a urodą pasowałeś i uzupełniałeś....
Dałeś mi tyle zapału... pojawiłeś się gdy moje dni przepełnione były pesymizmem.
nie umiałam sobie poradzić z nawałem problemów, a rany goiły się okropnie.
Nie wiem skad miałam tyle siły, by wpasć na pomysł zabrania Cię tu.
Byłeś moją nadzieją, pięknem, którego było tak mało.
Sprawiłeś że dążyłam do zrozumienia...
wypełzania z tych czarnych kotłów, w które mnie wrzucono, by widzieć takich jak ty.
Taki nie winny, jednak to przez niego sie usmiechałam sama do siebie.
był świadkiem mojej walki z tym co miałąm, i czego nie miałam,
teraz go nie ma, jednak mentalnie wciąż czuję jego obecność.
teraz już prę naprzód, zostawiając kolejne smutki, bóle, i rany w tyle.
Nie wiem czemu wrzosie tak można na ciebie zawołać, nieszczęscia nie przynosisz...
Nie u mnie, nie w moim domu....

"Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie jasny jest lot sokoła"

4

Czyli brednie i bajanie nieoświeconego ludu -tak jak przypuszczałam smile ("Boją się, czego nie rozumieją...") A swoją drogą, jak głęboko zakorzeniony i pielęgnowany jest ten strach przed 'nadprzyrodzonymi' rzeczami.... Aż miło popatrzec:D
A jeśli idzie o doświadczenie własne, to faktycznie, żadne nieszczęście jakimś dziwnym zbiegiem okolicznosci do mnie nie dotarło...;) Sympatyczna roślinka widocznie słabo się starała:)

"Prawdziwa magia leży nie w poszukiwaniu nowych lądów, ale w posiadaniu nowych oczu..."

5

no to tak realistycznie- a przyniósł? wink

6

Keriann,17-09-2006, 12:50:55 napisał/a:

no to tak realistycznie- a przyniósł? wink

nieszczęścia? wink a skąd tongue

7

No to mamy odpowiedź wink Testowane,  przesąd obalony wink Ja też hodowałam parę razy, nie przynosił nieszczęścia, ale nie udawało mi się utrzymać go dłużej niż rok, bo sechł albo pleśniał. Tak w doniczce, jak w ogródku. Niestety. A szkoda, bo bardzo lubię wrzosy, najbardziej chyba w lseie, podczas słonecznej pogody we wrześniu smile

8

MAM NAWET NIEZBITE DOWODY TEGO, ŻE WRZOS MOŻE PRZYNIEŚĆ OGROMNE SZCZĘŚCIE. big_smile
Jakiś czas temu postanowilam posadzić w ogródku rabatkę z wrzosów. Towarzyszył mi przy tym móJ wierny pies. Leżał i tylko obserwował jak kopię i sadzę wrzosy. Zajęło mi to sporo czasu, ale wyglądało ślicznie. Rano przywitał mnie mój pies wyraźnie bardzo zadowolony. Wyszłam na ogródek a tam cały wrzos wykopany leżący na jednej kupce.
To wykopywanie wrzosu przyniosło mojemu psu OGROMNE SZCZĘŚCIE  :blink:

9

Tym optymistycznym akcentem mit o nieszczęśliwym wrzosie został obalony ostatecznie:D  big_smile  big_smile lol  lol

10

Wrzos nieszczęśćie?wręcz przeciwnie to cudowne roślinne stworzenie  wedle wielu żródeł przyciąga magiczne storzenie,mój wrzos strzeże mych snów ,nie ma co sie przejmowac,przesądami

"I'll be sitting in your mirror.
Now is the place where the crossroads meet.
Will you look into the future?"