Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

1

Temat: ta cmentarna noc

To nie była zwykła noc

Coś w sobie ukrywała

Nie wiem czy to ognisko

Czy może śmiech na mej twarzy

A może burze i deszcz

Albo i cos jeszcze innego,

Ale to nie byłą zwykła noc.

Kiedy ciemność panowała

A każdy czynił własną powinność

Oddalenie od posesji

Krocząc naprzód

Przez aleje zieleni

Dotarli do ziemi obiecanej

Tam gdzie kończył się kres drogi

Tu nie przychodzi się z pustymi rękoma

Wkraczając miedzy wrotami

Tocząc mrocznym korytarzem

Gdzie szepty nie milkły

Nosiły dodatkowy bagaż

Bagaż emocji i dreszczyku.

Tę drogę znała na pamięć

I dążyła nawet z zamkniętymi oczyma

To było to miejsce i ten czas

Gdy obcych wyprasza

A gości nas

Nic co wielkie nie jest nasze

Dwa dary od dwóch istot

Pozwala usiąść w spokoju

Czułam to

Ten ból

Przeszył mnie

Ten ból który cały czas siedział we mnie

Dotyk marmuru

Zamroził mą dłoń

Jak ostrzem ranę

Tak i deszcz runął na ziemie

A ciepłe łzy ogrzały oczy

Spływały po policzkach

A zimny deszcze je spłukiwał.

Deszcz oczyszczenia.

To była ta noc

Na nodze siedział cicho

Czekał na swoją kolej

Gdy łzy wypłukane zostały

Zauważyłam go

Siedział cicho i wytrwale na deszczu

Czekając aż go zauważę

Mały konik polny

W tę noc, ten środek nocy

Siedziała nodze i nic nie czynił

Przygarnęłam go na ręce

A on posłusznie na nich siedział

Jak zaklęty

Jak przysłany

Siedział to u mnie to u niej

Potem poszedł w swoją stronę.

Jedna myśl jaką pamiętam dotykając marmuru

Nie chcę stracić następnej osoby jak tej.

To był koniec tej wizyty

Tej skromnej, lecz jak ważnej.

Pająk już nie chodził po moim ramieniu

A ja spokojnie mogłam odtajać w cieple ognia

Teraz już tylko bród po mej twarzy spływał

A życie toczyło się dalej?.

"Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie jasny jest lot sokoła"

2

Odp: ta cmentarna noc

Ona zawsze będzie Tobie pomagała. A bród kiedyś spłynie po twarzy do końca , aż przyjdzie oczyszczenie.

Piękne.

Pozdrowienia, Rut,
Bianka

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

3

na ironię, okazało się że ten konik polny wróciłze mną do domu, ale nad ranem był już martwy sad

"Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie jasny jest lot sokoła"

4

Koniki polne żyją bardzo krótko...Ale zawsze wracają z początkiem sierpnia.

Bianka

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

5

Ech...mocne to, czuję to całym sobą, nawet tego konika polnego, może dlatego, ze jego współplemiency grają dziś tak wściekle na swoich skrzypcach w ogrodach za oknem...Rut, tylko nie poddawaj się deszczom, ja też próbuję, ale łatwiej mówić/pisać niż w praktyce czynić...Zyczę Tobie  i sobie wytrwałości...niech nas wszelkie demony chronią, skoro bogów braknie.

z  błękitnym  niebem
Arthurius

6

---------------------