Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

1

Temat: Nacisk

Prawdziwi bogowie już dawno odeszli stąd,
Wyparci estetyką dzisiejszego świata.
Pozostali święci, błogosławieni i Bóg
Oraz wrzask mordowanych: "Kolejna krucjata!"

Pierwszy odszedł Frey z siostrą, bogowie płodności,
A za nimi oddział elfów w świetlistym zaprzęgu
Dziewięciu smoków, palonych wewnętrznym żarem,
Niszczących wszystko w swojego tchnienia zasięgu.

Trzy Siostry Wyrdu również umknęły w zaświaty
Z płaczliwym szelestem wyschniętej już studni.
Kosmiczne Drzewo zmarniało, choć wciąż jeszcze trwa
Gdzieś na pograniczu światów magii i próżni.

Odyn, bóg wszelkiego życia, uleciał jak mgła
Niesiony przez Myśl na kruczych skrzydłach Pamięci.
Niegdyś szeptały mu do ucha tajemnice...
Zabili ich aniołowie i wszyscy święci.

Gdyby dane mi było zrodzić się millenium
Wcześniej, spotkałbym się na złotym kopcu smoka.
Zapytałbym się o prawdy wyrd i many
I nie skusiłby mnie migotliwy blask złota.

Z elfami wypiłbym za me przeznaczenie
Uważając, by nie urągać ich godności.
Złożyłbym ofiarę, pochyliłbym czoła
Przed obliczami duchów pełnymi światłości.

Po rytuale zbierania ziół przy księżycu
Zastałbym wroga w moim domu szamana.
Nie magią, lecz siłą wyrwałby mnie z domostwa
I oskarżył o udział w praktykach szatana.

Płonąc na stosie wiedziałbym, że to koniec,
Że oto nadszedł już kres znanego mi świata...
Lecz dzisiaj, po dziesięciu wiekach tylko powiem,
Iż bezsensowną była ta krwawa krucjata...

Bo magia przetrwała...

Wykorzystane tu motywy wierzeń musiałem nieco przyciąć i dostosować do ram czytelności, ale chyba udało mi się osiągnąć, co zaplanowałem

2

Odp: Nacisk

Chyba rzeczywiście Ci sie udało, czyta się to z przyjemnością, choc obraz nie jest zbyt optymistyczny...

z  błękitnym  niebem
Arthurius

3

Odp: Nacisk

Wydaje mi się że trudniej jest odnaleźć się w dzisiejszym świecie. I  choć świat pełen jest łatwych dróg, blasku złota i prostych odpowiedzi - warto szukać. Szukać prawd tkwiących w nas samych, odkrywać się. Zgadzam się z tobą Nevoru, magia przetrwała a z nią pamięć, przekazy, podania. Ale przede wszystkim jeszcze w sercach tli sie płomień, którego nie zgasi żadna krucjata i ignorancja. B)
Pełen nadziei jest ten tekst. Czuje to... Świdectwo że nie wszystko przemija.
Z pozdrowieniami wink