1

Temat: ziarenko

Śpi ziarno w Ziemi
nieprzebyte przestrzenie od Nieba
bez Słońca
bez Wiatru
cicho
zimno
samotnie jest
zniknąć
pod ziemią

Nad ziemią inne kwiaty
kochają się ze Słońcem
piękniejsze
na wspólnym niebie
tworzą tęczę
pragnień urzeczywistnionych

Myszołów niepotrzebnie pogubił lotki
i nikt nie kocha śpiącej w Ziemi stokrotki
zbyt blade są jej płatki
zbyt niepozorna
cicha

nawet szeptem oddycha
może miałaby w sobie dużo skarbów
których oczami ciał nie widać
...ale nikt jej o nie nie prosi
i o nic nie pyta

Bianka

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

2

Odp: ziarenko

Bylem kiedyś takim ziarnem...na szczeście udało mi się to zmienić smile
Ładny tekst, podoba mi sie bardzo smile

3

Wiersz jest o zbyt nieśmiałym marzeniu. Nie o mnie. Ja tu byłam tylko lotką myszołowa...i też mi nic z tego nie przyszło...ostatecznie, patrząc na wynik pewnych moich myszołowowych wyznań- więcej straciłam niż zyskałam.
Ale! Takie jest ryzyko. I jego niebezpieczeństwo.
Z drugiej strony kto nie ryzykuje ten nic nie ma- trwa tylko w swojej nudnej ale bezpiecznej stagnacji i życie mu przecieka przez palce. WIęc już wolę ryzykować smile

Pozdrowienia, Bianka

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

4

---------------

5

Nie. Rozwija się i dojrzewa, rozpoczyna drogę ku słońcu. I albo się mu udaje-wtedy żyje i wyrasta z niego np drzewo albo kwiat, wszystko jedno-życie

, albo-jak w przypadku ziarenka z mojego wiersza, co zweryfikowało życie - umiera, bo ziemia nie jest w stanie sama, bez słońca, o ziarenko/marzenie dbać.

Odkąd napisałam ten wiersz minęło ponad 10 miesięcy...Po 10 miesiącach bez słońca, pomimo troskliwości i opiekuńczości i miłości ziemi ku ziarenku, nie miało ono szans...:(

Pozdrowienia,Bianka

6

----------------

7

A mi juz nie:)

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem:)

Bianka