101

Odp: Imie a Runy

sam widzisz że to co rózne rzeczy spełniają różna osłonno, ochronno, zakrywaące funkcje- ale na tym ich podobieństwo się kończy i dla istoty tego, czym naprawdę są nie ma to znaczenia.

A biegać.Ruch to zdrowie. W zdrowym ciele zdrowy duch smile

Bianka

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

102

Odbieglismy nieco od tematu...

A naplywaja kolejne pytania do mojej glowy
:huh:

Mozna zapisac imie alfabetem runicznym i tu kolejne pytanie:

Przypuscmy , ze chce nosic taki ämulet"  w jezyku runicznym ?
Co jesli jedna z run jest silniejsza i ma wiekszy wplyw na caly wynik? jezeli bedzie miala "zle" wibracje dla wlasciciela? bedzie bardziej szkodliwa niz pomocna?

Czy w takim przypadku to dzialanie moze byc przerwane? czy praca z konkretna runa moze nam wtedy pomóc "oswoic" lub tez ulepszyc takowy amulet??

pzodrawiam

Aleksandra

103

Aleksandro nie ma runy silniejszej niz inne, nie ma runy slabszej niz inne.
Kazda runa ma swoj pozytywny i negatywny aspekt - i to wynika po prostu z ich natury.

Tym samym pytanie brzmi raczej - dlaczego ktoras z run odbierasz bardziej negatywnie niz inne? - to pytanie do odpowiedzenia sobie samemu.

Brzydko i bezposrednio to ujmujac - czego w sobie po prostu nie akceptujesz.

Zmienic religie jest prosto, zmienic swiatopoglad jest szalenie trudno, poniewaz trzeba samemu przeprowadzic operacje na wlasnym mozgu tepym skalpelem.

104

W zasadzie to ubiegł mnie Szerszeń z tym co chciałam powiedzieć.

I jeszcze jedno. Wydaje mi się,że nazwa, taka jak imię, zapisana dowolnymi symbolami, takimi jak runy, stanowi pewien system, tak jak zresztą wszystkie 24 runy go stanowią. A system ma to do siebie,że wszystkie jego elementy wpływają na siebie nawzajem i stanowią nierozerwalną całość. Jeden wpływa na wszystkie i wszystkie wpływają na każdy z osobna/

Przypuscmy , ze chce nosic taki ämulet" w jezyku runicznym ?

Warto to zrobić. Warto przypatrywać się temu jak dana runa czy układy run wpływają na nas i zbierać to doświadczenie, ponieważ nikt nigdy niczego lepiej się nie nauczył niż na własnej skórze. Dla przykładu opowiem o moim doświadczeniu z noszeniem bransolety-amuletu (?) zgodnie z zasadą sztuki noszenia takich bransolet. Jest to , są to, bo jest ich kilka, bransolety z runami. Jak narazie nosiłam je (świadomie obserwując "jak to działa")jedynie napisami skierowanymi na zewnątrz. Różne są to możliwości, ale powiem o takiej- bransoleta z moim imieniem "BIANKA" noszona na lewej, biorącej ręce, napisami do zewnątrz- taki układ sprawia,że mam zły nastrój, jestem podminowana, smutna i rozżalona, zupełnie rozbita psychicznie. Teraz tylko należałoby przypatrzyć się co za runy tworzą moje imię i dlaczego kiedy chcę otrzymać od świata te własnie konkretne energie, czuję się przybita i smutna?

Co jesli jedna z run jest silniejsza i ma wiekszy wplyw na caly wynik? jezeli bedzie miala "zle" wibracje dla wlasciciela? bedzie bardziej szkodliwa niz pomocna?

Tak jak mówił Szerszeń.
Tylko- osią każdego napisu runicznego jest runa centralna, to jakby miejsce gdzie napis został "zasiany" i skąd wyrosły inne.Taki Rzym pośrodku wielu prowadzących do niego dróg. Złych wibracji dla właściciela nie będzie miała taka runa- już gdziekolwiek w napisie będzie się znajdowała, może natomiast całą swoją mocą krzyczeć "Hej! Nie podoba mi się to co robisz w związku z ideą jaką ja uosabiam! Spójrz na dziedzinę życia jaką pokazuję i którą władam, ponieważ coś tam kuleje, coś nie gra, nie podoba mi się kształt i treść energii jaką w sobie noszę, kiedy przykładam ją do Twojego zycia"
Lub też, tak jak mówi Szerszeń, może to oznaczać ,że tej właśnie energii nie akceptujesz w sobie. Może jej nie rozwijasz, nie doskonalisz, zaniedbujesz ją.
Myślę ostatnio o runach jako o  siłach zewnętrznych i wewnętrznych. Wewnętrzne to właśnie te wynikające z naszej osobowości, stopnia dojrzałości....ale to może na inny wątek.
Wracając do tematu- być może , jeśli to nie jest zbyt intymne, podaj swój konkretny przykład, konkretną runę w konkretnym zapisie, która tak "zalazła ci za skórę" ? Bo teoretyzowanie bez jakiegoś materiału wziętego na warsztat czasami prowadzi do nieporozumień i odbiega od istoty rzeczy takiej jaka jest ważna dla zastanawiającego się nad czymś człowieka. To tylko propozycja.

czy praca z konkretna runa moze nam wtedy pomóc "oswoic" lub tez ulepszyc takowy amulet??

Myślę, że raczej nie ulepszy działania amuletu, jako że działa on bardzo podświadomie i - jak z moich obserwacji wynika, również na osoby dla których runy to tylko zygzaczki bez większego znaczenia. Ale jestem pewna,że "praca" z runą, która z różnych powodów nam "nie pasuje" może "oswoić" cały system w jakim się ona znajduje. Z tego można mieć tylko korzyść, własną, wewnętrzną i przynoszącą rozwój, dlatego jak najbardziej warto oswajać- wszystko . Runy też.
Której to korzyści życzę ci z całego serca:)

Pozdrawiam serdecznie, Bianka

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

105

Dziekuje Wam za odpowiedzi...

To czego nie akceptuje...
Moze zaczne od tego kulejacego "elementu" - runa Sowilo, jest i pozostanie dla mnie wielka zagadka, nie daje mi sie rozpracowac, ani odczuc . 
Amulet wykonalam sama, to moje imie zapisane runami.
Pozostaje mi tylko obserwacja i praca nad uparciuchem - kolejne wyzwanie...

Czy mozna za pomoca którejs z run walczyc z problemem odcinania sie od ludzi? z trudnoscia komunikowania sie z nimi?

pozdrawiam

Aleksandra

106

Zaczne od drugiego

Teoretycznie najbardziej "komunikacyjna" runa jest Ansuz ;-) ale warto zwrocic uwage (imho) rowniez na Wunjo, Pertho... byc moze Ehwaz. Aby cokolwiek zrobic trzeba znalezc zrodlo problemu a nie jego efekt widzialny - rownie dobrze zrodlem moze byc wlasnie "niedogadanie sie" z Sowelu albo z jego alter-ego Laukaz ;-) - przynajmniej wedle poematow runicznych.

Byc moze problem tkwi jeszcze gdizes indziej.

=====================================

Sowelu... warto rozpatrywac, jesli moge cos szepnac w powiazaniach z innymi runami. Moznaby rzec iz sama moze "zbyt parzyc". - popatrz na jej symbolike... jak dlugo mozna patrzec w slonce... - ale jesli podziwiasz tecze, refleksy jakie rzuca na sciany, cieplo, ktore daje...

moze ta droga...

Zmienic religie jest prosto, zmienic swiatopoglad jest szalenie trudno, poniewaz trzeba samemu przeprowadzic operacje na wlasnym mozgu tepym skalpelem.

107

A być może możnaby połaczyć obie te sprawy. Może to właśnie brak pierwiastka Sowilo powoduje,że komunikacja z innymi jest utrudniona?- ponieważ w odróżnieniu od tego co pisze Szerszeń, dla mnie alter ego Sowilo to Isa. A isa to wielki problem z komunikacją...w negatywnym aspekcie Isy oczywiście.
Słońce  przecież też może spalić a lód przyjemnie ochłodzić itp itd.
Tym bardziej,że w centrum twojego imienia- Aleksandra- są właśnie one dwie...Sowilo i Ansuz. Sowilo i komunikacja.
Więc prawdopodobne jest,że problemy z komunikacją z innymi spowodowane sa brakiem energii Sowilo w Tobie
Wydaje mi się, czy miałaś kiedyś gwiazdkę śniegu  jako avatar?
A jeśli już o tym teraz myślę...to myślę,że drogą prowadzącą  do obu, być może najważniejszą tu bramą jest nie wspomniana dotąd Mannaz. I to jest chyba to. Myślę,że dotrzesz do Sowilo przez Mannaz. A praca z Mannaz wymagać będzie od Ciebie komunikatywności, więc problem z komunikowaniem się z innymi i odcinanie się od nich  nie będzie wchodziło w grę.

Pozdrowienia, Bianka

108

Dziekuje Wam za informacje.

Ciekawe jest, jak spojrzenie drugiego czlowieka na dany problem czy trudnosc potrafi rozswietlic je zarazem.

Jestem upartym czlowiekiem wiec runie Sowilo nie dam spokoju, trudno - bedziemy sie meczyc razem , kto wie moze da sie polubic...

Z runa Mannaz nie mam najmniejszych problemów, jest tak jakby najbardziej oswojona ze wszystkich ...

Wydaje mi się, czy miałaś kiedyś gwiazdkę śniegu jako avatar?

nie wydaje Ci sie, mialam - ale lubie zmiany... chcialam wstawic swój ulubiony avatar - aniolka ze skrzydlami - ale odrzuca za kazdym razem ...  :huh:

pozdrawiam

Aleksandra

109

Jestem upartym czlowiekiem wiec runie Sowilo nie dam spokoju, trudno - bedziemy sie meczyc razem , kto wie moze da sie polubic...

Z runa Mannaz nie mam najmniejszych problemów, jest tak jakby najbardziej oswojona ze wszystkich ...

No to świetnie smile
A Berkana? Jak odczuwasz Berkanę?

chcialam wstawic swój ulubiony avatar - aniolka ze skrzydlami - ale odrzuca za kazdym razem

...mądre forum, mądre...;)

Ten avatar jest ciekawy- tajemniczy. Jakby jakaś postać wodna siedziała na kamieniu nad czarodziejskim jeziorem, a własciwie na czarodziejskim jeziorze-wbrew prawom fizyki. I ma kolory jak zorza polarna.

Pozdrowienia, Bianka

110

A Berkana? Jak odczuwasz Berkanę?

Ciagle pracuje nad runa Berkano, nie chce stac sie starucha wink
Odczuwam ja dobrze... o ile tak to moge nazwac...

A co do avataru... forum niemadre tongue

Mnie kojarzy sie on z osoba tajemnicza, która wedruje zawsze swoimi sciezkami , w szacie z kapturem, unikajac ludzi. Postac ma w sobie cos magicznego.. moze ciemnego...

A Twój avatar Bianko - moze ze wzgledu na kolory- kojarzy mi sie cieplo, dobrze... Jest w tym tez troche magii, mistycyzmu... To tak jakby udac sie noca do znanego tylko nam ulubionego miejsca, gdzies nad woda, blisko lasu...

pozdrawiam

Aleksandra

111

Pytałam o Berkanę, ponieważ  Mannaz łączy pewną ścieżką bramy do obu - Sowilo i Berkany. Jeśli więc nie masz problemu z Mannaz a i Berkana jest czytelna dla Ciebie, więc być może przez ten układ - BERKANA,MANNAZ, SOWILO dotrzesz do słonecznej runy- i przy okazji zreperujesz komunikację.

A co do avataru... forum niemadre tongue.gif

hehehehehe...

A co do mojego avataru- bo to było nad wodą, tzn niedkokładnie, ale blisko płynie rzeczka smile A jest to moja "wizja" runy Kenaz http://hagal.pl/tworczosc/basnie-i-lege … loneczku/2

No właśnie...jak ja bym porobiła zdjęcia....!

Ciepłe pozdrowienia, Bianka

112

hmm.... moja intuicja coraz bardziej sie ksztaltuje  <_<

zdjecia tez uwielbiam robic, szczególnie przy pelni ksiezyca..

dziekuje za rady odnosnie do run...

pozdrawiam

113

Mam pytanie jaka runa odpowiada literze Ł jeśli nie ma takowej to czy najbardziej zbliżonym znaczeniem bedzie operowac runa odpoiadajaca literze L??

114

Czy może mi ktoś udzielic odpowiedzi na powyższsze pytanie smile  zapomniałem się zalogować tongue

115

Guest,04-04-2006, 15:48:15 napisał/a:

Mam pytanie jaka runa odpowiada literze Ł jeśli nie ma takowej to czy najbardziej zbliżonym znaczeniem bedzie operowac runa odpoiadajaca literze L??

Ponieważ polskie litery w standardowym alfabecie runicznym nie występują, więc kiedyś i ja miałam z tym problem. W końcu w tym akurat przypadku zaczęłam po prostu wstawiać runę Laguz czyli "L". W końcu w imionach takich jak Łucja, Łukasz zapis byłby niepełny gdyby to pominąć. Jednak zaznaczam, że akurat nie miałam okazji przetestować działania tego w praktyce.

Pozdrawiam

Przed mgłami nocy
Idź za swoją gwiazdą
Ona strzegąc cię
nigdy nie zgaśnie.

116

Dzięki tak tez myślałem tongue  Ale trzeba działanie przetestować na sobie ciekawe jakie benda rezultaty <_<

117

Mam pytanie a nie chciałem oddzielnego tematu zakałdać.
Otóż mam zamiar poddać się pod opiekę 2 run Algiz oraz Kenaz. A pytanko brzmi czy noszenie jednocześnie tych run nie będzie jakimś sposobem zakłócać ich oddziaływań. Czy jednocześnie działając nie będą miały jakiegoś negatywnego efektu czy zgoła innego ??

118

Raquelu, czy planujesz zrobić z nich bindrunę czy też po prostu nosić obie?

jeśli chodzi o pierwszą ewentualność to zalecałabym wielką ostrożność przy takim łączeniu run, wszystko jedno których. Dwie połączone graficznie ze sobą runy dają w efekcie mnóstwo innych run, niekoniecznie współgrajcych ze sobą i mogących szkodzić jakąś nieświadomą treścią.

Pozdrowienia, Czeremcha.

119

A w jakim konkretnym wyrazie?

Czeremcha.

120

1.Mam zamiar nosić 2 oddzielnie.
2.Chodzi tu o moje imię.

Pozdrowienia.

121

O miano Raquel?

RAKUEL

Raidho Ansuz Kenaz Uruz Ehwaz Laguz.

Zwolenników i przeciwników spolszczania run (czy też przenoszenia ich na jakikolwiek inny, specyficzny alfabet) jest sporo. Osobiście jestem bardziej przeciwnikiem, ponieważ nasz łaciński alfabet nijak sie ma do run. Większą rolę odgrywa to jak się wymawia niektóre wyrazy. Tak więc fonetyka ale uwaga-runy są w dużym stopniu ZNAKAMI-graficznymi, tak więc pogląd aby jedynie fonetyka się liczyła również do mnie nie trafia. Ponieważ jednak alfabet ma zapisywać słowa nie zaś słowa litery, więc uważam że takie rozwiązanie- zapisanie imienia RAQUEL jako RAKUEL jest w porządku. ponieważ oba wyrazy mówi się ,wypowiada tak samo.
Alfabet stworzono po to by zapisać słowa, dźwięki...a nie na odwrót.
jak myślisz?:)

pozdrowienia,Czeremcha:)

122

Idąc za tą myślą, raz jeszcze przekonałam się o tym jak niebezpieczne jest mieszanie różnych kultur i tradycji. Zobaczcie, nie można mawet zapisać tego co mówimy na naszej słowiańskiej ziemi alfabetem runicznym. to porażające.
Tym bardziej należałoby zacząć uczyć się jakiegoś języka skandynawskiego, pokrewnego runicznemu, by móc w nim zapisywać cokolwiek, zmieniając litery na runy.
Inaczej nie ma sensu tego robić.
zapis imienia np Michał z laguz na końcu będzie mówił co innego niż prawdziwa energetyka dźwięków zamienianych na litery-runy. Trzeba by zapisać to imię Mihau.Mannaz Isa Hagalaz Ansuz Uruz. Są energie, wibracje, są dźwięki, to co jest podstawą galdr. Przecież nie mówimy do siebie pokazując sobie tabliczki z napisanym  swoim imieniem, tylko MÓWIMY do siebie, rodzimy na świat dźwięki.

A Tamaya? Czy to nie Tamaja? smile Z Jerą na końcu?

A niech mnie, jestem bardzo ciekawa co uważacie na ten temat.

Czeremcha.

123

No dobrze- i jeszcze jedno. Kiedy już chcemy wypowiadać runy, to w jakim języku??????Po polsku- czy fehu to fehu- tak jak się pisze to się czyta? Czy może z angielskiego fay who? A może wogóle w jakimś języku skandynawskim? Jakim? I jak????? Bo ja nie wiem jak np Norwegowie mówią, wymawiają, wypowiadają fehu.

!!!!!!!!!!!!!!!! przerażające jest to jak lekko  traktowałam tę kwestię dotychczas.

Czeremcha

124

No to dotarłam do  takiego artykułu, wpisując po prostu w google "runes pronounce":

http://www.runes.info/pieces/runepiece07.htm

I myslę,że pokrywa się to z tym co myślałam.

Pozdrowienia, Czeremcha.

125

Akurat z moją ksywą nie ma żadnego problemu gdyż piszę sie RAGUEL a wszelkie niejasności wynikają z braku różnicy pomiędzy q a g w podpisie(podkreślenie zasłania wygiętą cześć g   smile )

Uważam że masz racje tylko jak w takim razie zapisac imię Łukasz  <_< jak na razie to nic mi na myśl nie przychodzi . Choć w sumie z w połączniu z angielskim mogłoby to byc Who-kasz  smile
Ale tu chodzi o fonetykę skandynawskich plemion germańskich a na niej sie nie znam sad