Temat: lekcja samoobrony

Dobra.... zacząłem ten temat z nadzieją, że ktoś napisze coś ciekawego.... czekam... dzwonek już zadzownił.. dzieci są już w klasie... Gdzie się podział nauczyciel?? wink

2

Odp: lekcja samoobrony

Wiesz, Krasnalu.... ... ... yyyyyyyy...masz rację. W zasadzie to naprawdę dobre pytanie wink

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

3

tarczą energetyczną najpotężniejszą jest Bóg (dobry kontakt prze modlitwę i życie z nim) - jego nic nie pokona:)

,,Wiatr wieje tam, gdzie chce i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz skąd przychodzi i dokąd zmierza. Tak jest z każdym, kto narodził się z ducha."

4

łojej... ale ja nie wierzę w "Boga" (chrześcijańskiego) ... więc kipska to dla mnie tarcza wink  Za to mogę to zinterpretować tak, że wiara (stan umysłu) w to, że nic się nam nie stanie, gdy stojący na przeciwko nas potężny mag właśnie stara się cisnąć w nas wiązką energii, wystarczy by wytworzyć energetyczną tarczę. smile Teraz tylko niech mi ktoś powie jak mam taką wiarę w sobie zbudować?? Czyli jak wyćwiczyć swój umysł tak, by potrafić osiągać defensywny stan umysłu w każdej chwili??.....

5

hehe... jak bułka z pasztetem.. wink Jak nie zadziała, to zwrócę się do Ciebie z pozwem o odszkodowanie... wink Zaczyna już mi się podobać na tym forum smile Wszyscy tacy mili i życzliwi... smile

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

6

SBrewBlade,12-06-2004, 10:48:13 napisał/a:

W skrocie :

Kontakt z podswiadomoscia -> wizualizacja polaczona z medytacja -> tarcza energetyczna

Latwe no nie ?? big_smile

Pozdrawiam
SBrewBlade

Budowanie  Tarcz przypomina troszkę zaplatanie pajęczej sieci. 
Tworu delikatnego i subtelnego, ale równocześnie twardego i pancernego niczym włókno kewlarowe.
Powiem ci  Krasnalu widzałem już nie jedną tarczę i nie jedną twierdzę energetyczną  i powiem Ci że jaka tarcza taki jej właściciel.
Zanim zaczniesz ja budować zastanów się przed czym i przed kim ją stawiasz.

P.S. Co do nauczyciela...... widzę SbrewBlade, że nauki http://www.hagal.pl/cms/images/witch%20czarownica.gif nie poszły w las

Pozdrawiam Was serdecznie

Pozdrawiam Hagal

7

tarcze energetyczne, talizmany, piorunochrony...
chronią przed " efektem negatywnej energii"  mówisz.
No dobrze, niech chronią...tylko po co?
Czy życie nie składa się i z dobrej i złej energii, i z miłych chwil i niemiłych i z radości i ze smutków, szczęścia i nieszczęść? Dlaczego cokolwiek miałoby mnie chronić? Jak można przejść przez życie pod takim parasolem i powiedzieć, że się wszystko w pełni przeżyło? Jeżeli coś ma mnie chronić przed złymi ludźmi to jak mogę potem na końcu drogi przez życie powiedzieć, że poznałam ludzi i istotę człowieczeństwa? Jeśli ma mnie chronić przed porażkami  i tak się stanie to jak mogłabym cieszyć się z sukcesów?
Gdzie jest odpowiedzialność za to że i jak żyjemy?
Kiedyś nosiłam mój kryształ bo wydawało mi się, że przynosi mi szczęście.Teraz noszę go tylko dla tego, że go lubię i działa pozytywnie na mnie a NIE  na moje kontakty ze światem i z rzeczywistością czy ludźmi.
No więc albo źle zrozumiałam o co wam chodzi, wtedy proszę nie pozwolić mi trwać w błędzie i przepraszam.
Albo ja jestem tym gorszym, mniej pojmującym uczniem.Pewnie tak jest-ta ewentualność wydaje mi się najbardziej prawdopodobna smile
A jak już padło słowo uczeń no to i nauczyciel- moim zdaniem nauka nie będzie przebiegała zbyt dobrze jeśli to nauczyciel będzie podmiotem. Już lepiej kiedy podmiotem będzie jednak uczeń. A już najlepiej kiedy podmiotem będą obydwoje. A to oznacza partnerstwo. A to oznacza, że nauczyciel nie może decydować za ucznia, kiedy może się on czegoś nauczyć sam a kiedy może ewentualnie skorzystać z jego pomocy. Tak samo uczeń nie powinien narzucać swojej woli. Uczeń nie powinien być zarozumiały ale nauczyciel nie może być pomnikiem cnót i idolem tylko...przyjacielem. A przyjaciel nie odmawia pomocy tylko dlatego, że uzna, że to nie pora ku temu.
No, niestety, takie jest moje zdanie, nic na to nie poradzę.
I narazie miałam szczęście do nauczycieli. wink
Obym się nigdy nie zawiodła smile

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

8

SBewBlade nie pisałam o twoich relacjach z Hagalem , to twoja prywatna sprawa, ani o samym Hagalu, tylko o moim idealnym wyobrażeniu procesu nauczania-nauczania czegokolwiek.
Nie krytykuję osoby, tylko wyraziłam swój pogląd, że nie jest dobrze kiedy nauczyciel sam decyduje o tym , co dla ucznia jest dobre. Naprawdę myślę, że byłoby lepiej gdyby decydowali oboje.
Nie czuję się na siłach krytykować kogokolwiek, tym bardziej kogokolwiek z tego forum łącznie z jego administratorem.
A jeśli chodzi o przykład z bobmą atomową- jeśli już mam z niego skorzystać- spoko, bardzo dobrze, niech nauczyciel zacznie uczyć chemii i fizyki, tak byłoby bardzo dobrze. wink

9

Przykład z bombą był świetny!
No proszę prawie czat  smile

10

hmm... przyznam, że o pioruchronach nie słyszałem... ciekawa rzecz... muszę kogoś popytać o coś takiego podobnego smile dzięki smile wygląda na to, że minie dużo czasu zanim nauczę się robić tarcze... wink A znacie może jakiś dobry sposób na przychylność losu... powiedzmy w egzaminach wink <to nie żart>

11

HA! sesja??? Mamy ten sam problem.
Ja mam sposób -
naucz się.

Kiedyś szczęście przynosił mi mój ukochany kamień. Ale potem zaczęła go traktować jak przyjaciela. No i zaczął, szczerze mówiąc jeszcze bardziej pomagać, choć ja już tego nie oczekiwałam.

Powodzenia!

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

12

Krasnal,15-06-2004, 00:54:11 napisał/a:

A znacie może jakiś dobry sposób na przychylność losu... powiedzmy w egzaminach wink <to nie żart>

naucz się i UWIERZ, że będzie dobrze smile
razie czego potrzymam "energetyczne" kciuki za ciebie wink

,,Wiatr wieje tam, gdzie chce i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz skąd przychodzi i dokąd zmierza. Tak jest z każdym, kto narodził się z ducha."

13

Hehe... Dzięki Madziu... wink  Trzymaj je moooocno... smile To nie sesja ale egzminy wstępne na studia smile

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

14

Do egzaminów przydaje się moc runów. Należy nad nimi medytować, jeśli nie masz wiedzy na temat ich wykorzystania, to poszukaj w internecie, najlepiej w www.google.com. Poprostu wpisz alfabet, bądź pismo runiczne i zaraz wyświetli Ci się kilka pozycji. W przypadku tarcz energetycznych także można zwrócić się do odpowiednich run, łącząc je w określony sposób podczas wykonywania rytuału. Chcąc ją wytworzyć potrzeba do tego wiary, siły woli, silnej wizualizacji, no i cierpliwości. Proszę spróbować, pozdrawiam...

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

15

Ja tam tarcze tworze tak : Zaklecie + wizualizacja + mudra + pełne skupienie

I modle sie o brak ofiar ^^

[size=11]Kto posyła Boga "do piekła" sam prędzej czy później tam trafia[/size]
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

16

A po co się blokować przed czymś, jeśli nie ma powodu?

Zakupcie sobie Pierścień Atlantów, wtedy to będziecie mieli ochronę absolutną, żadne wasze rytuały na nic się zdadzą w porównaniu z owym potężnym pierścieniem. Żadna magia się go nie ima, ani klątwa żadnego rodzaju, choćby była nie wiem jak potężna! Tu macie absolutną ochronę, ponadto owa ochrona nie blokuje telepatii, lecz ją wspiera w sposób potężniejszy niż każdy inny amulet czy talizman. Owy pierścień nie blokuje kontaktów z zaświatami, acz je wspiera, broniąc jednocześnie dostępu do nas demonów i złych energii. A więc pierścień w sam raz wystarczy dla początkowych i zaawansowanych magów. Jeśli ktoś nadal pragnie stwarzać ochronę, odwołuję go do książek DEIR, niech znajdzie w wyszukiwarce słowo kluczowe...

Pozdrawiam, Thiwaz_Light...

17

To nie jest prawda.Wola ma większą moc niż jakikolwiek talizman, pierścień atlantów, czy jakikolwiek inny

pozdrawiam,Bianka

18

Trzeba tylko jeszcze chciec wink
Co do pierścienia przychylam sie do słów Bianki. Nie ma rzeczy doskonałych na wszystko.

If history is to change, let it change. If the world is to be destroyed, so be it. If my fate is to die, I must simply laugh.

19

Bianka i Hunter mają rację. Wola jest o wiele potęzniejsza od tego pierścienia. Poza tym... Rózne są zdania na jego temat. Jestem chrześcijaninem więc pozwólcie że będę przeplatał te dwa światy ze sobą smile. Kedyś słyszałem w Licheniu że ten pierścień jest związany z satanizmen lub czymś tym podobnym. W każdym bądź razie jakby nie było wywołuje negatywne skutki w życiu człowieka wierzącego. Był podany przykład gościa, któremu pod wpływem pierścienia życie stało się nieznośne. Gdy go zdjął to po krótkim okresie wszystko minęło. Niemniej tarcze energetyczne interesują mnie. Jak to wygląda? Czy w ogóle to widać czy się to tylko czuje? I co najważniejsze - dajcie jakiś przykład ze szczególowymi informacjami na temat wytworzenia tarczy. Piszecie: runy w odpowiedniej kolejności, zaklęcia, wizualizacje; ale nic sprecyzowania...

20

To po kiego diabla zajmujesz sie magia, w tym runiczna, skoro jestes chrzescijaninem?
Przeciez to zabronione wedle reguly rzymsko-katolickiej, a wnioskuje, ze taka wyznajesz.

Zmienic religie jest prosto, zmienic swiatopoglad jest szalenie trudno, poniewaz trzeba samemu przeprowadzic operacje na wlasnym mozgu tepym skalpelem.

21

Czy jest sprzeczne? To zależy od punktu widzenia. Wedlug mnie jest wiele darów które dostaliśmy od Boga, a o których jeszcze nie wiemy. Może jednym z nich są właśnie runy, telekineza itp.? Poza tym kiedy robię wszystko co chcę do momentu kiedy nie krzywdzę innego człowieka to albo to wcale nie uważam za grzech albo co najwyżej za grzech lekki.

22

Pozostaje mi tylko odeslac Cie do Katechizmu ;-).
Problem w tym, ze w tej wierze nie Ty okreslasz co jest grzechem. Jest to odgornie ustalane i modyfikowane w czasie.

Runy... w sensie metafizycznym mozna uznac za dar od Boga, ale... zdecydowanie nie judeochrzescijanskiego. Wielu jest Bogow... chociaz nie moge zaprzeczyc iz i chrzescijanie run uzywali... w pewnym okresie.

Zmienic religie jest prosto, zmienic swiatopoglad jest szalenie trudno, poniewaz trzeba samemu przeprowadzic operacje na wlasnym mozgu tepym skalpelem.

23

Wiesz co jest grzech ciężki? Czytałeś kiedyś jego definicję? Z tego co pamiętam to lecialo mniej więcej tak - grzech ciężki jest to łamanie świadome i dobrowolne przykazań w sprawach ważnych. Dokładniejsze informacje na temat grzechu oczywiście można znaleśc w katechizmie tak jak powiedziałeś ale wiara nie jest taka bezwzględna jak podejrzewasz smile Na coraz więcej pozwala się Chrześcijanom jeśli tylko swymi działaniami nie krzywdzą innej osoby. A co do tego, że są odgórnie ustalone zasady... Kiedyś palono czarownice; nie wierzę że Bóg tego chciał.

24

Ja wole zamiast pamietac i miec na podoredziu źródła:

Polecam na poczatek:
http://forum.ddmgniezno.pl/viewtopic.php?t=267

Lista grzechow ciezkich - podana przez PawlaSz, oparta na "Vademecum theologiae moralis ad usum examinandorum et confess", zawiera miedzy innymi:

nieuczestniczenie we Mszy niedzielnej lub w święta nakazane.
idolatria
uprawianie czarnej magii
czynne uczestnictwo w zakazanym kulcie (np. w synagodze itp)
spirytyzm
przepowiadanie przyszłości korzystając ze środków nie przez Boga ustanowionych (np. za pośrednictwem Szatana)
wzywanie złych duchów z jakichkolwiek powodów
hipnotyzowanie się/kogoś do celów niemedycznych czy nieterapeutycznych

http://apologetyka.katolik.net.pl/content/view/391/62/

Tu warto przeczytac przypisy... aczkolwiek nie tylko
W tym rowniez...:
Biała magia jest grzechem podobnie jak czarna. Obie są zakazane i obie są niebezpieczne, bo powodują poważne zniewolenie duchowe. Uwolnienie od praktyk szkodzenia komuś (czarna magia, voodoo?) wymaga nawrócenia, pokuty przez naprawienie krzywd i pojednania się z Bogiem.

http://www.kosciol.pl/article.php/20060209170704450

No i na zakonczenie... ten arcymily artykul.

Sadze iz starczy to za argumenty - komplet ze stron jak najbardziej katolickich i na ile sie orientuje zgodnych z nauka kosciola rzymsko-katolickiego.

25

Każdy z nas grzeszy codziennie w słowie, myśli lub w czynie. Najważniejsze jednak jest to, żeby wiedzieć, że zawsze należy jakoś się ukorzyć i co jakiś czas przeanalizować siebie pod tym względem.
Każdy ma poczucie, że robi coś nie tak albo źle - summa summarum pierworzędnym jest zdolność unikania tego.
W samym interesowaniu się tymże nie ma nic zdrożnego, ale już zajmowanie się tym ("paranie"), to już poważniejsza sprawa.