Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

1

Temat: 'Ból' za 'bólem'

Zagłaskany przez kota
Zanurzony w tonie czasu
Sercem pełnym złota
Tęsknię za tym snem
Szukam w polnych kwiatach
Goniąc w kolejnych marzeniach
Zakazane pragnienie
Słońce wstając nieświadomie
Zabiera kolejne nici nadziei
Znów kładąc się do snu
Zabiera mnie daleko
Znane, bliskie wspomnienie
Narysowany jedną chwilą
Kolejne złudzenie
Natchnione marzeniem
Odchodząc
Pogodzić się z losem...

"Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie jasny jest lot sokoła"

2

Odp: 'Ból' za 'bólem'

Rut, pesymistycznie z lekka, ale pięknie jak zwykle smile
Mam nadzieję, że  tak pesymistycznie nie nastroiła cię nasza wczorajsza imprezka;)
Widzę, że chyba lubisz marzyć przed snem...?
Pozdrowienia, Czeremcha

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

3

Każdy moment, każde wydarzenie, jak i spotkanie może być dobrą okazją do napisania czegoś... rzeczywiście napisałam to po spotkaniu...
Pesymistycznie tego bym nie nazwała. Optymistycznie też nie smile
To nie tylko marzenia przed senne.
pozdrawiam

tylko w umieraniu życie:
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

4

Mnie również się podoba, Rut. Melancholijne, ale działa na zmysły.
Pozdrawiam

Przed mgłami nocy
Idź za swoją gwiazdą
Ona strzegąc cię
nigdy nie zgaśnie.

5

Wierszointerpretator maximus nadchodzi...
Cóż, nie jest to zdecydowanie pesymistyczne. Bezsprzecznie piękne. Refleksje zostawię dla siebie, by uniknąć sformuowań: "co poeta miał na myśli". Interpretujcie jak chcecie. Ja wpuściłbym tam jednak trochę więcej światła. Rut, wiesz o co chodzi. Do następnego... smile

Pozdrawiam znad stosu ulotek relkamujacych szkoły językowe etc.

Dei vobiscum!

Jak na górze, tak i na dole...
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

6

[b]

Refleksje zostawię dla siebie, by uniknąć sformuowań: "co poeta miał na myśli".

Coś mi się zdaje że jednak mam wątpliwości big_smile I jak już wspomniałeś o refleksjach to możesz się podzielić. Ja się nie obrażę smile, ewentualnie będę mogła się pośmiać tongue

Nie spal wszystkich ulotek.... następne expo dopiero za rok.

pozdrawiam.</b>

tylko w umieraniu życie:
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

7

Usmiechnięty obraz...
Ja czuję,  samotność mi nie przeszkadza.
na rysunku, namalowane słońce, drzewa,
radosne zwierzęta.
w cieniu straży naszych serc.
Zabierz mnie tam...
podając jedno z cennych tac,
położe tam jedyną jaką mam...

To można powiedziec jest ta lepsza wersja, choć nie w pełni.

tylko w umieraniu życie:

8

Podoba mi się tak samo jak poprzednia, jak dla mnie nadal ma ten charakterystyczny u ciebie posmak zadumy.
Pozdrawiam

Przed mgłami nocy
Idź za swoją gwiazdą
Ona strzegąc cię
nigdy nie zgaśnie.

9

Super optymistyczna wersja B)

Jak zwykle b. mi się podoba.

"NIE WALCZ Z TYM CO SIĘ DZIEJE. WALKA DOPUSZCZA MOŻLIWOŚĆ PORAŻKI. NIE DAJ SIĘ SKUSIĆ POTRZEBIE OSIĄGNIĘCIA CZEGOKOLWIEK, A WTEDY OSIĄGNIESZ WSZYSTKO" F.Herbert.

10

Nie chcę zaczynać nowego tematu, więc umieszczam to w tym co poprzednie napisałam, ale to już inny tekst.

Prawda? 

Kurtyna, ręcznie robiona i zdobiona przez tyle pokoleń.
Pragnienie zerwania jej dotknęło Cię.
Czym był Twój zachwyt nią, tym teraz Twe zdziwienie.
Jak mroczny nieład, oraz wydobywający chaos, przybiera kształt, to ja,
We mnie kropla jego najczystszej postaci, gdyby nie złuda,
Jak nie patrzeć, cząstką byłam początków świata.
Wybierając drzwi, lekko potraktowałam ten napis: ?Milczenie?.
Jak widzę samotność pośród nocy, ciszę i strach, pochodnią
Stają się Ci, którzy przeceniają chwile spętane nićmi nadziei.
Zamykam oczy i wołam, odbite echem od pustych ścian, wraca głucho
Do mych ust.
Kolejna łza bezcennym kryształem.
Zasłonię to kurtyną, znów.
Do pięknego ognia potrzebny jest odpowiedni opał.

tylko w umieraniu życie:
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 737 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/hagal357/domains/hagal.pl/public_html/forum/include/parser.php on line 791

11

pochodnią
Stają się Ci, którzy przeceniają chwile spętane nićmi nadziei.

Nie wiem jak to robisz ,Rut, ale zawsze napiszesz coś co mnie rąbnie między oczy. Pięknem. Po prostu talent do układania pieknie słów- jak fałd na sukni Pani Poezji. I niezwykła trafność spostrzeżeń. smile  smile

12

Może to wyda się zachłanne, ale dla mnie to wciąż mało. Wciąż odczuwam za którymś razem jakieś braki... nie perfekcje. nie poprawiam tego, ale to nie jest dokładnie to co bym chciała, ale wkońcu gdzieś dążyć trzeba smile
Na progu błędów i w drzwiach sukcesów. Tylko czy to ten dom...
pozdrawiam

tylko w umieraniu życie:

13

Może gdyby to nie był ten dom to by ci nie zależało  smile
Obojętność jednak nie przychodzi, więc życzę przekroczenia progu smile

Czeremcha:)

14

Czasami naprawdę chciałabym wiedzieć co się znajduję za jakimiś drzwiami, nie pewnośc często towarzyszy w nowych decyzjach. Zazwyczaj się obstawia że stanie się tak albo tak, lecz żadko kiedy w 100% jesteśmy pewni.
Gdyby można było przewidzieć zawartość domu to pewnie szalała by odwaga i pewność siebie. Widząc drzwi, nie ważne czy są piękne czy obskurne, zazwyczaj przechodząc przez próg, można się spodziewać bata. Jest inaczej jak ktos stoi w tym progu i zachęca lub woła (też zalezy czy szczerze zaprasza czy też nie albo czy nie ma podstępnych zamiarów) Widząć znajomą twarz zwiększa sie pewnośc i odwaga jak i zapał do przekroczenia progu... Gorzej jest jeśłi się okaże że za jego plecami chowa się broń.

tylko w umieraniu życie:

15

Toteż najlepiej jeśli człowiek zda się na swoją intuicję i posłucha co w tej sprawie ma mu do powiedzenia Przeznaczenie. Niby Przeznaczenie to z perspektywy "teraz" przyszłość. Ale wierzę, że mamy klucz do tej przyszłości w teraźniejszości i że jest to właśnie instynkt podpowiadający nam czy czynimy dobrze czy źle w danej chwili i czy wybór, decyzja, jakie podejmujemy, jest słuszna czy nie..
Progi...wiem, że źle jest przekraczać progi za którymi kryje się coś dla nas "niedobrego" Ale myslę,że drzwi już uchylone, otwarte nie są niebezpieczne. Zła jest nadmierna ostrożność i wahanie się. A jeśli się pojawia- instynkt powinien przynieść odpowiedź, intuicja powinna pomóc podjąć dobrą decyzję.
Czasami zdarzy się ,że ktoś nas zastrzeli, że faktycznie będziemy spodziewać się czegoś cudownego za jakimiś drzwiami a spotka nas jedynie coś nieprzyjemnego , co, jak napisałaś, za plecami trzyma broń. Wówczas przychodzi wielkie rozczarowanie. Wiem...nawet jestem teraz w takim stanie ducha- rozczarowanym i osłupiałym ze zdziwienia, zastrzelonym. Ale...wiesz...zawsze warto. Warto ryzykować mimo  wszystko
. Warto ponieważ porażka jest świetną nauczycielką. smile
Tak- można "osłupieć" - bo jak to możliwe- jak można zaufać intuicji i przekonać się,że się ona myliła??? Jak wówczas można dłużej ufać sobie samemu???
Myslę jednak ,że pomyłki intuicji są niezwykle rzadkie i na ogół są to błędy w jej odczytywaniu. Myślę tak, bo chcę tak myśleć, mimo,że nie jestem do końca przekonana  co do tego , co mówię...

Jestem pewna, że Ty, Rut potrafisz słuchać głosu swojej intuicji bardzo uważnie i że na pewno będziesz potrafiła jej słowa poprawnie pojmować.

Pozdrawiam, Czeremcha smile

PS. A wiesz-poznałam wczoraj pewne zaklęcie Baby Jagi, które otwiera zamknięte zamki w drzwiach...Zaszeptałam przed snem- i obudziłam się w Domku na kurzej łapce, sny miałam niezwykłe.
Warto takich zaklęć szukać:) One ułatwiają przekraczanie progów drzwi,.

16

[b]

Ale...wiesz...zawsze warto. Warto ryzykować mimo wszystko
. Warto ponieważ porażka jest świetną nauczycielką. 

Jakoś nie mam ochoty dostawać klapsa smile

Jestem pewna, że Ty, Rut potrafisz słuchać głosu swojej intuicji bardzo uważnie i że na pewno będziesz potrafiła jej słowa poprawnie pojmować.

Po za intuicją są inne głosiki, które szepczą, kuszą.... wiem że pewnie da się je odróznić, ale są jeszcze słabości ludzkie nad którymi trzeba umieć panować.

Można jeszcze na doświadczeniach się opierać... choć ponoć nie ma takich samych sytuacji, są podobne.
Odnoszę wrażenia że na nowo nauczam się ryzykować. A potem staczać smile

zaklęcia są kluczmi...
znów jest inna sytuacja czyjegos domu, do którgo chce się wejśc... np. głupio wejśc nie proszonym do czyjegoś mieszkanka z zabłoconymi butami smile Ten domek, drzwi i progi fajnie się odnosi, do życia i decyzji itd. nawet w domku sa pomieszczenia i kolejne drzwi tak samo jek w decyzjach, jeśłi podejmiesz złą decyzje to nie wchodzisz jeśli dobrą to masz korytasz, kolejne drzwi i pomieszczenia itd. nawet trzeba uważać czasem by, niespalić lub zniszczyć, jakiegoś pomieszczenia lub całego domku. smile Dach jest widokiem na okolice, a w piwnicy można oglądać fundamenty domu.
</b>

tylko w umieraniu życie:

17

Choć w sumie może być tak jeszcze że się nie wejdzie przez drzwi... są okna... albo wyburzyć dziure w ścianie big_smile
Albo wogóle nie trzeba wchodzić.
Mozna widzieć przez ściany (choć nie zawsze można)
Albo moą byc duże okna.
Św. Mikołaj wchodzi przez komin big_smile
ewentualnie mozna rozpocząć rozmowę listowna lub coś w tym stylu z zawartością domku lub mieszkającą tam osobą....
można wybudowac coś obok.....
mozna przemalowac domek...
obgrodzić go

Tak jak życie..wiele możliwości i wyjątków...

tylko w umieraniu życie:

18

Bosh  lol  lol  lol  No to posypałaś wyjątkami, hehehehehehe hehe he/

Ja bym tam przez ściany i okna nie właziła wink
Można chyba poczekać...
Co do zaproszeń - w moim porównaniu załozyłam,że skoro znajdujemy drzwi to to już jest zaproszenie smile
Porównanie jest ciekawe na tyle by je oszlifować.
Pozdrawiam serdecznie, Rut smile  smile  smile
Czeremcha smile

19

ale samo zauważenie drzwi nie musi być zaproszeniem, są ludzie którzy lubią się pokazać i poszpanować, a wcale nikogo nie zapraszają.... itd.

tylko w umieraniu życie:

20

Ale ja miałam na myśli drzwi- wiedzę, poznanie, bezosobowe .Drzwi do jakiejś wiedzy.
A że drzwi do ludzi- i owszem, niektórzy lubią sobie poszpanować, zaprosić nie wiadomo po jaką cholerę,pokusić, pobawić się a potem zatrzaskują drzwi. I tutaj instynkt mnie zawiód też. A może właśnie z niego nie skorzystałam...Hm. Dziś trudno mi powiedzieć.

Drzwi mają róznych , uchylających je, strażników. Wiedzę, Miłość, Poszczególnych Ludzi...U mnie - te do wiedzy bywają często otwarte. Te do Miłości, nieodmiennie zamknięte. Z Ludźmi jest różnie - czasami oszukują ale czasami kraina , Ich Kraina za Ich Drzwiami okazuje się przepiękna. Dla tych nieoszukujących ludzi o pieknych Krainach zawsze warto jest  ryzykować, nawet to, że się dostanie po dupie i to nie klapsa a prawdziwe lanie. Trudno - i potwory muszą jeść.... wink

Pozdrowienia, Czeremcha.

PS. Aż chciałoby się zaszeptać "A niech dostaną niestrawności od których rozbolą je kości..."
:angry:

wink  smile